Policjanci, żołnierze i uczniowie z Tarnowskich Gór oddali krew dla komendanta policji w Radomsku

Policjanci, żołnierze i uczniowie z Tarnowskich Gór oddali krew dla komendanta policji w Radomsku Fot. Śląska Policja

Tarnogórscy policjanci, żołnierze z 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego im. gen. broni L. Berbeckiego oraz uczniowie klasy wojskowej z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach oddali krew dla policjanta z Radomska, który był uczestnikiem wypadku drogowego. Dzięki współpracy służb mundurowych i uczniów udało się zebrać kilka litrów życiodajnego płynu.

Przypomnijmy. Wypadek drogowy z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku miał miejsce 28 września 2021 roku na drodze DK42 pomiędzy Pajęcznem a miejscowością Makowiska. Kilka minut przed godziną 14.00 rozpędzone bmw wjechało w tył jadącego przed nim nissana, którym kierował komendant.

Duża siła uderzenia spowodowała, że auto obróciło się o 180 stopni, a następnie uderzyło w przydrożne drzewo. Kierujący nissanem z obrażeniami ciała zagrażającymi jego życiu został przetransportowany do łódzkiego szpitala.

Hospitalizacji wymagała również 21-letnia pasażerka. W takiej trudnej sytuacji rodzina i policjanci zaapelowali do ludzi dobrej woli o oddanie krwi.

W poniedziałek, 4 października 2021 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach odbyła się zbiórka krwi dedykowana nadkomisarzowi Robertowi Baryle. Tarnogórscy policjanci, żołnierze z 5. Tarnogórskiego Pułk Chemicznego imienia generała broni Leona Berbeckiego oraz uczniowie klasy wojskowej z Zespół Szkół Techniczno-Usługowych imienia Jana Pawła II w Tarnowskich Górach połączyli siły i odpowiedzieli na apel rodziny i kolegów radomszczańskiego policjanta, który w stanie ciężkim przebywa w łódzkim szpitalu.

Dzięki współpracy służb mundurowych i uczniów szkoły udało się zebrać kilka litrów życiodajnego płynu.

Czytaj też: Sprawca wypadku z udziałem komendanta policji w Radomsku, mógł być pod wpływem narkotyków!

Więcej o:
radomsko policja radomsko robert baryła komendant ranny komendant wypadek zbiórka krwi tarnowskie góry
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE