Policjanci zachęcają młodzież do wstąpienia w szeregi formacji

Policjanci zachęcają młodzież do wstąpienia w szeregi formacji Fot. KPP Radomsko

Jak wygląda praca funkcjonariuszy, jak wstąpić do Policji i przejść proces rekrutacyjny i dlaczego warto wstąpić w niebieskie szeregi? O tym mówili policjanci podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku.

W środę, 11 października 2023 roku na terenie „Mechanika” w Radomsku w spotkaniu z uczniami uczestniczyli funkcjonariusze z Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjanci z radomszczańskiej komendy.  Mundurowi zapoznali słuchaczy ze specyfiką zawodu, zachęcali do wstępowania w szeregi Policji.

- Była mowa między innymi o tym, że praca w policji jest ciekawa, że każdy dzień przynosi nowe zadania i wyzwania, a pomoc innym to priorytet policyjnej służby. To zawód, który wymaga poświęceń, ale daje również satysfakcję z niesienia pomocy innym. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności oraz odporności na wiele trudnych sytuacji występujących w codziennej służbie. Poza informacjami na temat procedury kwalifikacyjnej znalazły się również informacje o wymaganych dokumentach, które należy złożyć aby rozpocząć proces rekrutacji. Tłumaczyli jak wypełnić kwestionariusz osobowy, informowali, gdzie można złożyć dokumenty, aby ubiegać się o pracę w naszej formacji – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Jeśli chcesz wstąpić w szeregi Policji zgłoś się do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku lub bezpośrednio do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Dokumenty przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

Więcej o:
radomsko zsp1 radomsko mechanik radomsko policja spotkanie praca w policji nabór do policji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE