Radomsko, Łódzkie 15.4o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę o wartości 52 tys. złotych

Alert 112
Jacek Paszewski

Policjanci monitorujący środowisko przestępcze podejrzewali, że na jednej z posesji na terenie gminy Kobiele Wielkie, odbywa się nielegalny handel wyrobami tytoniowymi. Typowania mundurowych okazały się trafne.

Po wejściu do domu, policjantom ukazał się widok ponad 16 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 1640 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli te wyroby tytoniowe.

- Działania przeprowadzone 4 grudnia, doprowadziły do wyeliminowania z rynku wyrobów niewiadomego pochodzenia. Policjanci podczas przeszukania domu znaleźli blisko 33 tysiące sztuk papierosów oraz ponad 16 kg krajanki tytoniowej. Wyroby te nie posiadały polskich znaków akcyzy. Okazało się, że właścicielem tych produktów jest 35 -latek. Według wstępnych wyliczeń wartość uszczuplenia z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi to ponad 52 tysiące złotych – mówi rzecznik policji w Radomsku, komisarz Aneta Wlazłowska.

Wszystko wskazuje na to, że 35–latek usłyszy zarzut z Ustawy Karno–Skarbowej, za który grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

komentarze