Policjanci uratowali niedoszłą samobójczynię

Policjanci uratowali niedoszłą samobójczynię Fot. pixabay.com

Radomszczańscy policjanci zapobiegli dramatowi. Pomogli 52-letniej kobiecie, która chciała targnąć się na życie. Funkcjonariuszy odnaleźli kobietę w nocy przy DK 42.

- Informację o kobiecie, która chciała odebrać sobie życia, dyżurny radomszczańskiej jednostki otrzymał 27 kwietnia po godzinie 23.00. Według zgłoszenia kobieta opuściła miejsce zamieszkania i oddaliła się w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania. W trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze radomszczańskiej drogówki na DK42 zauważyli kobietę, która odpowiadała rysopisowi zaginionej 52-latki. Jak się później okazało, typowanie było prawidłowe. Funkcjonariusze zaopiekowali się kobietą – relacjonuje mł. asp. Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko.

- Dzięki czujności rodziny i szybkim działaniom policjantów nie doszło do tragedii, a wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła kobietę do szpitala pod opiekę lekarzy specjalistów – dodaje.

Policjant podkreśla, że codzienna praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, podejmowanie interwencji czy patrolowanie ulic. Bardzo często funkcjonariusze w sposób bezpośredni ratują ludzkie życie. Udzielają pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków, ale także osobom, które postanowiły odebrać sobie życie.

Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów naszych bliskich i znajomych świadczących o kłopotach, a w szczególności myślach samobójczych. Szybka informacja przekazana służbom może uratować takiej osobie życie.

Więcej o:
policja policja radomsko samobójstwo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE