Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą audi. Trwają poszukiwania mężczyzny

Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą audi. Trwają poszukiwania mężczyzny Fot. KPP Radomsko

We wtorek, 18 czerwca 2024 r. ok. godz. 18.20 policjanci patrolowali ul. Krakowską w Radomsku. Jeden z kierowców na widok radiowozu zawrócił i zaczął się oddalać.

Policjanci włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i ruszyli za kierowcą audi. Ten nie miał zamiaru się zatrzymać. Uciekając przed radiowozem, łamał przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

- Kierowca wjechał na drogę gruntową, gdzie porzucił pojazd i oddalił się pieszo. Ustaliliśmy jego tożsamość. Zatrzymanie kierowcy to kwestia czasu – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Samochód, którym uciekał mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych. W związku z tym policjanci zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny.

- Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, które jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z przepisami, w chwili wydania przez policjanta polecenia zatrzymania się, kierowca ma obowiązek zatrzymania się w wyznaczonym przez funkcjonariusza miejscu – podkreśla Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko policja radomsko ulica krakowska pościg kierowca ucieczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE