Policjanci pomogli uwolnić myszołowa

Policjanci pomogli uwolnić myszołowa Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Wolborscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji w gminie Moszczenica jest przetrzymywane wolno żyjące zwierzę. Mundurowi skontaktowali się ze Strażą Leśną i wspólnie zwrócili myszołowowi wolność. 63-latek, który dla własnej przyjemności uwięził drapieżnika został ukarany mandatem.

10 sierpnia 2021 roku dzielnicowy z Wolborza otrzymał informację, że na jednej z posesji w gminie Moszczenica jest uwięziony drapieżnik z rodziny jastrzębiowatych. Policjant skontaktował się ze Strażą Leśną i wspólnie udali się we wskazane miejsce. Zdobyta informacja potwierdziła się. Na posesji znajdowało się zwierzę przywiązane sznurem do metalowego drążka.

Właściciel posesji oświadczył, że jakiś czas temu znalazł myszołowa i dla własnej przyjemności postanowił go pozostawić u siebie. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody chwytanie i przetrzymywanie zwierząt objętych ochroną gatunkową jest wykroczeniem. Policjanci ukarali 63-latka mandatem karnym i razem ze strażnikami myszołowowi zwrócili wolność.

Więcej o:
pomogli uwolnić myszołowa KMP Piotrków Trybunalski policja Wolbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE