Policjanci podsumowali akcję „Prędkość”. 66 kierowców jechało za szybko

Policjanci podsumowali akcję „Prędkość”. 66 kierowców jechało za szybko Fot. KPP Radomsko

W piątek, 19 maja 2023 r. policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań krajowych „Prędkość” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Aż 66 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, a jednemu z kierujących zatrzymano prawo jazdy.

Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Tego dnia funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym.

- Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 66 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Podczas działań policjanci nałożyli 59 - mandatów karnych, a 12 kierujących pouczyli – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Ponadto, w trakcie działań pn. „Prędkość”, policjanci ujawnili kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 60 km/h co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy.

- Kierujący jadąc z nadmierną prędkością stwarzali tym samym, nie tylko zagrożenie dla siebie ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko akcja prędkość podsumowanie akcji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE