Policjanci odnaleźli zaginionego, schorowanego 43-latka

Policjanci odnaleźli zaginionego, schorowanego 43-latka Fot. KPP Radomsko

Policjanci po dwóch godzinach prowadzonych poszukiwań odnaleźli 43-letniego radomszczanina. Mężczyzna mający problemy zdrowotne w porę został przekazany pod specjalistyczną opiekę medyczną.

W niedzielę, 10 grudnia 2023 roku około godziny 18:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie w sprawie zaginięcia 43-letniego mieszkańca Radomska. Z przekazanych przez zaniepokojoną rodzinę informacji wynikało, że 43 – latek jest osobą przewlekle chorą i przyjmuje silne leki mogące zaburzać postrzeganie rzeczywistości.

- Zaalarmowani funkcjonariusze zebrali niezbędne do identyfikacji osoby dane i natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Działania były prowadzone na terenie całego miasta. Policjanci rozpytywali napotkane osoby, sprawdzali placówki medyczne, parki, skwery i inne miejsca ogólnodostępne. Po godzinie 20:00 jeden z patroli zauważył osobę, której wygląd odpowiadał ustalonemu rysopisowi zaginionego. Chwilę później okazało się, że jest to poszukiwany 43 – latek – relacjonuje Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. 

- Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne — nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby – mówi Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko policja radomsko poszukiwania zaginiony zaginiony mężczyzna mężczyzna odnaleziony
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE