Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę. Poszukiwało go 120 funkcjonariuszy

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę. Poszukiwało go 120 funkcjonariuszy Fot. KPP Radomsko

30 kwietnia 2021 roku radomszczańscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 47 – letniego podopiecznego Stowarzyszenia Centrum Pomocy „PANACEUM” znajdującego się na terenie gminy Gidle. Wobec realnej obawy o zdrowie i życie mężczyzny rozpoczęto poszukiwania.

Przedmajówkowy piątek 30 kwietnia 2021 roku dla wielu policjantów z Radomska był dniem wzmożonych działań w terenie związanych z zaginięciem mężczyzny. Akcję wsparli  funkcjonariusze z Oddziału Prewencji w Łodzi, z komendy powiatowej w Pajęcznie oraz przewodnik z psem tropiącym. Łącznie w teren wyruszyło ponad 120 policjantów, wyjechało kilkadziesiąt radiowozów.

- Działania naziemne były dodatkowo wspomagane również przez policyjny patrol z pokładu śmigłowca. Czynny udział wzięli też strażacy ochotnicy z kilku okolicznych jednostek. Akcja poszukiwawcza była prowadzona głównie w terenie leśnym, co stanowiło dodatkowe utrudnienie, gdyż każdy niemal metr musiał być dokładnie sprawdzony. Profesjonalizm, doświadczenie i ogromne zaangażowanie mundurowych przyczyniły się do szczęśliwego finału – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Po godzinie 19.00 w miejscowości Piaski, położonej w gminie Gidle radomszczańscy kryminalni odnaleźli mężczyznę. W rozmowie z nim usłyszeli, że chodził on po lesie i przyległych polach, ale w pewnym momencie zgubił się i nie mógł odnaleźć drogi powrotnej do ośrodka, z którego się oddalił.

Więcej o:
policja radomsko zaginiony mężczyzna poszukiwania
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE