Połączyli asfaltem dwie wsie

Połączyli asfaltem dwie wsie

Miejscowości w gminie Wielgomłyny: Sokola Góra i Pratkowice zostały połączone ze sobą asfaltową drogą. Było to możliwe dzięki dotacji wojewódzkiej.

Koniec roku to czas podsumowań w samorządach. Tak jest i w gminie Wielgomłyny, gdzie udało się w 2017 roku wykonać kilka ważnych inwestycji. Przyjrzeliśmy się jednej z nich – drodze łączącej Sokolą Górę z Pratkowicami.

Zadanie rozpoczęło się dwa lata temu (2015 r.) wykonaniem map geodezyjnych oraz dokumentacji. W 2016 roku rozpoczęły się prace i wykonano drogę o długości 824 metrów i szerokości 4 metrów. Był to pierwszy etap połączenia asfaltową wstęgą tych dwóch wsi.

W tym roku w czerwcu rozpoczęto drugi etap inwestycji. Drogowcy wykonali nawierzchnię o długości 800 metrów z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych o grubości 4 cm wraz z podbudową z kruszywa łamanego - warstwa dolna o grubości 15 cm, warstwa górna o grubości 5 cm. Ponadto wykonano utwardzenie pobocza z kruszywa łamanego o grubości 8 cm. Wartość prac wykonanych w 2017 r wyniosła 137.205,01 zł, a łączny koszt budo wy drogi (I etap + II etap) 266.653,73 zł. Inwestycję dofinansowano z budżetu Województwa Łódzkiego, pozostałe środki pochodziły ze środków gminy Wielgomłyny.

Więcej o:
wielgomłyny sokola góra pratkowice droga asfalt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE