Podziel się 1 procentem. Zostaw go w miejscu swojego zamieszkania

Podziel się 1 procentem. Zostaw go w miejscu swojego zamieszkania

Trwa okres rozliczeń podatkowych. Przekazując 1 procent z naszych dochodów innej osobie czy też organizacji nic nie tracimy. I tak musimy oddać go fiskusowi. Decydując o 1 procencie bezpośrednio wpływamy na to, do kogo trafią pieniądze.

Nas, czyli podatników to nic nie kosztuje. Ani nic nie tracimy, ani nie zyskujemy. My, czyli podatnicy tylko przekazujemy wyliczony procent należnego podatku w dobre ręce. Nieważne, ile dajemy. Ważne komu. Chodzi o to, by wybierać świadomie, nawet gdy ten nasz 1 procent stanowi niewielką kwotę. Wcale nie musimy być bogaci i odprowadzać ogromnych podatków, by pomagać.

Ofiarowując 1 procent z podatku potrzebującym (organizacjom pożytku publicznego czy też osobom prywatnym, konkretnie chorym, niepełnosprawnym), tak naprawdę przekazujemy małą część tego, co już oddaliśmy urzędowi skarbowemu. A organizacji i indywidualnych osób, które czekają na nasze wsparcie na terenie Miasta Radomsko oraz Powiatu Radomszczańskiego nie brakuje. Dla wielu z nich ten 1 procent naszego podatku to „być albo nie być”.

- Jeden procent są to środki, które wielu organizacjom pomagają przetrwać. Są to pieniądze, które każdy podatnik może przekazać tak naprawdę nie ze swojej kieszeni. Są to bowiem pieniądze, które albo oddajemy jako podatek do państwa, albo wspieramy konkretną organizację lub potrzebującą osobę – zauważa Katarzyna Chybała, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku.

Zobacz także: Przekaż 1% podatku organizacjom pozarządowym z Radomska

Od kilku lat akcję „Zostaw procent w swym powiecie” promuje Powiat Radomszczański. Efekty z roku na rok są coraz lepsze, jednak wiele jest jeszcze do zrobienia, czyli uświadomienia lokalnego społeczeństwa, aby pozostawiali 1 procent w swojej Małej Ojczyźnie. Dane mówią same za siebie.

- Pamiętam dane z tamtego roku, gdzie urząd skarbowy podał kwotę, którą mieszkańcy naszego miasta i powiatu przekazali na rzecz 1 procentu. To było blisko 1 mln 800 tys. złotych. Owszem, kwota jest imponująca, tyle tylko, że do organizacji czy też indywidualnych osób funkcjonujących na naszym radomszczańskim terenie trafiło z niej około 300 tys. złotych. Szkoda - zauważa Katarzyna Chybała.

- Wiem, nikomu nie można niczego narzucać, jednak wspierajmy swoich. Pomagajmy swoim, lokalnym organizacjom i potrzebującym mieszkańcom. A proszę mi wierzyć podmiotów i indywidualnych osób czekających na jakąkolwiek pomoc na naszym terenie jest bardzo dużo. Myślę, że każdy podatnik z Miasta Radomska i Powiatu Radomszczańskiego znajdzie dla siebie odpowiedniego adresata, któremu będzie chciał przekazać swój 1 procent – dodaje. K. Chybała.

Więcej o:
1% podatku urząd skarbowy powiat radomszczański stowarzyszenie rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych koniczynka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE