Podziękowania dla 17-letniego bohatera

Podziękowania dla 17-letniego bohatera Fot. UM Piotrków

Mateusz Siekacz, uczeń drugiej klasy IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalski, udaremnił kradzież portfela z dużą ilością pieniędzy. Będąc świadkiem zdarzenia rzucił się w pościg i ujął sprawczynię.

- Moja reakcja była natychmiastowa. Starsza pani wzywała pomocy. Domyśliłem się, że została okradziona, ponieważ wykrzykiwała „Złodziejka! Łapcie ją!”. Rzuciłem się w pościg i po chwili zatrzymałem kobietę. Następnie przyjechała policja i przejęła dalsze czynności – tak wydarzenia z 23 marca opisuje 17-letni Mateusz Siekacz, który dokonał obywatelskiego zatrzymania będąc świadkiem kradzieży portfela. - Cieszę się, że mogłem pomóc starszej osobie, szczególnie że niedawno sam straciłem babcię, to był odruch bezwarunkowy – zakończył uczeń drugiej klasy IV LO, dzięki któremu 75-letnia piotrkowianka odzyskała 2.200 zł.

We wtorek (30 marca) w piotrkowskim magistracie prezydent Krzysztof Chojniak oraz inspektor Krzysztof Dąbrowski, Komendant Miejski Policji, pogratulowali wzorowej i szlachetnej postawy młodemu piotrkowianinowi oraz jego rodzicom przekazując na ich ręce listy gratulacyjne, a dla Mateusza symboliczną nagrodę.

- Ten młody człowiek wykazał się niesamowitą reakcją, która powinna być traktowana jako norma.  Mimo, że często mówi się o panującej w społeczeństwie znieczulicy, to tu mamy do czynienia z przykładem postawy obywatelskiej. Taką empatią powinien wykazywać się każdy. Jest to zachowanie godne dostrzeżenia i pochwały. Dziękujemy również rodzicom za tak wspaniałe wychowanie dziecka - mówił podczas spotkania prezydent Krzysztof Chojniak.

Prezydentowi wtórował komendant policji.

- Reakcja chłopca jest godna naśladowania. W dzisiejszych czasach wiele osób zamiast wykazać się bohaterską postawą i pomóc potrzebującej wyjęłoby telefon i nagrywało zajście – mówił inspektor Krzysztof Dąbrowski.

Na spotkaniu obecna była także poszkodowana. Pani Elżbieta przybliżyła szczegóły zajścia, do którego doszło podczas zakupów w kiosku u zbiegu ul. Słowackiego i Sienkiewicza, po czym - po raz kolejny - podziękowała Mateuszowi za pomoc.

Więcej o:
piotrków trybunalski policja piotrków
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE