Podziękowania dla 13-letniego Kuby za uratowanie ludzkiego życia

Podziękowania dla 13-letniego Kuby za uratowanie ludzkiego życia Fot. KPP w Bełchatowie

O dużym szczęściu może mówić 28-letni mieszkaniec Bełchatowa, który nie zachował należytej ostrożności podczas wymiany opon przy seacie. W czasie wykonywania prac został przygnieciony przez samochód. Na szczęście pomoc przyszła w porę. W odpowiednim miejscu i czasie znalazł się 13-latek, który natychmiast zaalarmował służby ratunkowe. Podziękowania za właściwą reakcję na zagrożenie Kuba Niewiadomski otrzymał od szefa bełchatowskich policjantów - Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie inspektora Grzegorza Czubakowskiego.

W niedzielę, 14 stycznia 2024 roku, o godzinie 15.43 do dyżurnego bełchatowskiej policji z Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, którego przygniótł samochód. Zgłaszającym był chłopiec, który poinformował, że pod autem leży mężczyzna, który wzywa pomocy.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie garaży usytuowanych pomiędzy budynkami bełchatowskiego sądu i sklepu. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Policjanci zastali tam 13-letniego Kubę Niewiadomskiego, który zaalarmował służby ratunkowe. Policjanci w rozmowie z chłopcem ustalili, że kiedy przechodził on w rejonie garaży zauważył samochód, spod którego wystawały nogi mężczyzny. Kiedy podszedł bliżej zobaczył, że jest on przygnieciony przez auto i wzywa pomocy. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112. Dzięki tej reakcji niewątpliwie uratował życie 28-latkowi.

Strażacy i policjanci wydobyli mężczyznę spod auta. Bełchatowianin był przygnieciony na wysokości klatki piersiowej, był już siny i wyziębiony. Na szczęście pomoc przyszła w porę. Medycy zabrali mężczyznę do bełchatowskiego szpitala. Okazało się, że poszkodowany wymieniał opony przy swoim seacie i jak sam przyznał nie zachował należytej ostrożności. W pewnym momencie lewarki podtrzymujące pojazd pękły i w ten sposób został uwięziony pod samochodem. Tego dnia na zewnątrz było mroźno i padał śnieg. Gdyby nie reakcja 13-letniego chłopca to zdarzenie mogłoby mieć tragiczne skutki.

19 stycznia 2024 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyło się spotkanie z młodym Bohaterem. Szef bełchatowskich policjantów, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie inspektor Grzegorz Czubakowski podziękował Kubie za wzorową, godną naśladowania postawę.

Więcej o:
Podziękowania dla 13-letniego Kuby za uratowanie ludzkiego życia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE