Podaruj Mamie leśne marzenia. Starostwo zaprasza na bezpłatne warsztaty

Podaruj Mamie leśne marzenia. Starostwo zaprasza na bezpłatne warsztaty Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Masz w domu niepotrzebny słoik 3 litrowy? Na Twojej półce kurzy się zapomniane szkło? Podaruj mu „drugie życie” i podczas rodzinnych warsztatów zamień go w niebanalny prezent dla mamy.

„Las w szkle” to ogólna nazwa dla kompozycji roślinnych umieszczonych w szklanym pojemniku. To piękna dekoracja, która nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji – po upływie odpowiednio długiego czasu ekosystem w szkle staje się samowystarczalny. Las w szkle wymaga minimalnej opieki, co czyni go doskonałym prezentem dla osób pracujących w biurze, często podróżujących, zapominalskich lub bardzo zajętych.

Podczas rodzinnych warsztatów, pod okiem doświadczonego instruktora, dzieci wraz z opiekunami będą mogły samodzielnie wykonać taką ozdobę i przeznaczyć ją na wyjątkowy prezent z okazji Dnia Matki.

- Dla dzieci samodzielne wykonanie „Lasu w szkle” to ogromna frajda, a poprzez zajmowanie się nim uczą się one odpowiedzialności oraz wrażliwości na piękno przyrody. Warto przynieść na warsztaty własne szklane pojemniki, by nadać im „drugie życie” w duchu zero waste – zaprasza do udziału w warsztatach wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Bezpłatne warsztaty odbędą się 24 maja na terenie Malutkie Resort o godz. 17.00 i 19.00 (w dwóch grupach). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i obostrzenia sanitarne chętne osoby proszone są o wcześniejsze zapisy.

Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu (44) 685 89 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Radomsku (7.30 – 15.30).

Do wykonania „Lasu w szkle” najlepszy będzie słoik o średnicy 15 cm i wysokości 20 cm lub średnica lub inny rodzaj szkła o pojemności około 3 litrów.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko las w słoiku warsztaty malutkie resort
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE