Plandeki nie tylko do naczep samochodów ciężarowych

Plandeki nie tylko do naczep samochodów ciężarowych Fot. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Ochrona towaru, samochodu czy motocykla to tylko jedna z wielu funkcji, jakie pełnią plandeki. Ich szerokie zastosowanie oraz liczne możliwości wyboru sprawiają, że każdy znajdzie plandekę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

1. Czym są plandeki?
2. Plandeki na hale namiotowe

Plandeka wielu osobom kojarzy się z płachtą materiału, która jest rozpostarta na naczepie samochodu ciężarowego. To oczywiście jedno z jej zastosowań, ale nie jedyne.

Czym są plandeki?

Plandeką nazywa się płachtę materiału, najczęściej pokaźnych rozmiarów, wykonaną z elastycznego, mocnego, a co najważniejsze, wodoodpornego materiału. Podstawowe modele są zrobione z tkaniny poliestrowej lub płóciennej, z domieszką polietylenu. W niektórych wariantach, na brzegach posiada specjalne oczka, dzięki którym możliwe jest jej zamocowanie na naczepie lub przymocowanie do stelaża.

Dobre plandeki z Bełchatowa wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Bez przeszkód można na nich umieścić reklamę - w tym wypadku wskazane jest jednak zwrócenie się do fachowców z https://plandeki-zawadzki.com.pl/, którzy zadbają o każdy szczegół nadruku oraz odpowiednie nasycenie kolorów. Każda plandeka z Łodzi jest inna, a jej poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko przeznaczeniem, ale również parametrami, w tym rozmiarem, gramaturą materiału, rodzajem tworzywa, wytrzymałością zaczepów czy grubością tkaniny.

Plandeki na hale namiotowe

Plandeki znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Oprócz tego, że można nimi przykryć samochód, posłużyć one mogą również do zabezpieczenia każdego innego pojazdu, który jest parkowany "pod chmurką". Znajdują szerokie zastosowanie przy konstruowaniu hal namiotowych, dzięki nim funkcjonują letnie ogródki restauracyjne, a meble ogrodowe, które muszą być chowane na zimę, otrzymują należytą ochronę przed opadami deszczu i śniegu. Plandeki z Łasku służą do budowy namiotów ogrodowych i turystycznych - najpopularniejsze są te w kolorze niebieskim, chociaż jeśli chodzi o namioty ogrodowe, królują kolory uniwersalne - biały, kremowy i szary.

Dobra plandeka może ochraniać różnego rodzaju przedmioty przed zniszczeniem lub działaniem warunków atmosferycznych. Jeśli materiał ma chronić szczególnie cenny ładunek, warto wybrać produkty zbrojone, bardziej odporne, np. na rozcięcie lub zniszczenie, niż tradycyjne plandeki. Usługi zbrojenia plandeki wykonywane są w profesjonalnych zakładach zajmujących się produkcją plandek.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE