Piotrkowianin Kamil Majchrzak zagra w US Open

Piotrkowianin Kamil Majchrzak zagra w US Open Fot. www.kamilmajchrzak.pl

Piotrkowianin - Kamil Majchrzak wystąpi w drugim tegorocznym turnieju wielkoszlemowym. We wtorek (1 września) piotrkowianin zagra w pierwszej rundzie US Open.

Turniej, który tradycyjnie odbywa się w Nowym Jorku, jest drugim tegorocznym turniejem tzw. Wielkiego Szlema. Do tej pory tenisiści zagrali tylko w Australian Open. Ze względu na pandemię koronawirusa paryski turniej Roland Garros przeniesiono na przełom września i października, a Wimbledon odwołano.

W Australii Kamil nie zagrał z powodu kontuzji, dlatego występ w Nowym Jorku będzie dla niego pierwszym występem w Wielkim Szlemie w tym roku.

W pierwszej rundzie przeciwnikiem Kamil Majchrzaka miał być jeden z czołowych tenisistów świata Francuz Benoit Paire. Tak się jednak nie stanie. Tuż przed rozpoczęciem gier wszyscy zawodnicy zostali przebadani na obecność COVID-19.

Badanie wykazało, że francuski tenisista ma koronawirusa. Zgodnie z regulaminem zawodnik musiał wycofać się z turnieju. Jego miejsce zajął Hiszpan Marcel Granollers i to on będzie przeciwnikiem Kamila Majchrzaka w pierwszej rundzie turnieju.

Piotrkowianin ma bardzo dobre wspomnienia z gry w US Open. W ubiegłym roku tenisista na kortach Nowego Jorku osiągnął życiowy sukces dochodząc do trzeciej rundy turnieju.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski kamil majchrzak us open
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE