Piotrków Trybunalski kolejnym przystankiem na trasie mobilnego punktu szczepień w Łódzkiem

Piotrków Trybunalski kolejnym przystankiem na trasie mobilnego punktu szczepień w Łódzkiem

Na konferencji prasowej Paweł Kowalczyk, doradca wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego zaprosił mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego do skorzystania z mobilnego punktu szczepień, który w dniach 29 i 30 maja stanie przy ul. Narutowicza 7 (parking przy Amfiteatrze Miejskim). W mobilnym punkcie piotrkowianie będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką marki Johnson&Johnson. Przygotowane ten cel jest 1000 dawek szczepionki. Punkt będzie działał w godzinach 8-18.

Natomiast o ogólnej sytuacji dotyczącej Narodowego Programu Szczepień w naszym województwie mówiła pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciw Covid-19, Jolanta Kowalik-Gęsiak.

 - Obecnie mamy wykonanych ponad  1,25 mln szczepień. W powiecie piotrkowskim wykonano ponad 22 tys. szczepień, a w Piotrkowie Trybunalskim ponad 37 tys. - powiedziała Kowalik-Gęsiak.

Pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciw Covid-19 Jolanta Kowalik – Gęsiak podała także kilka ważnych informacji odnośnie szczepień w województwie łódzkim.

- Bardzo ważną informacją jest to, że ruszyła kampania promująca szczepienia, która polega na włączeniu samorządów w informowanie oraz podejmowanie działań mających na celu zapewnienie jak największej liczby osób, które zgłoszą się do szczepień w naszych punktach. Kampania oparta jest o nagrody zarówno finansowe jak i rzeczowe. Jest ona skierowana nie tylko do jednostek samorządu terytorialnego, ale także do osób, które biorą udział w programie, a wyrażających chęć zaszczepienia się – dodała pełnomocnik.

Z dniem 10 maja zostały wprowadzone udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Od 25 maja ta uprawniona grupa do szczepienia się poza kolejnością w punktach szczepień powszechnych została powiększona o osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Kolejną istotną informacją jest to, że od 1 lipca zostanie wprowadzona możliwość szczepienia się drugą dawką w innym punkcie niż była podana pierwsza dawka

Zasady szczepienia w punkcie mobilnym są bez zmian: wystarczy, że posiada się już wystawione e-skierowanie i bez rejestracji czy zapisów na konkretną godzinę, będzie można skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson&Johnson.

Do mobilnego punktu szczepień mogą przychodzić również osoby, które nie są jeszcze pewne czy się zaszczepić, a chciałyby skorzystać z wiedzy fachowców z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.  Będą mogły zasięgnąć informacji m.in. o skuteczności wszystkich dostępnych na rynku szczepionek.

Więcej o:
szczepionki szczepienia covid szczepienia radomsko szpital radomsko szczepienia piotrków trybunalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE