Piotrków Tryb.: trwa konkurs „Nowa Elewacja 2020”

Piotrków Tryb.: trwa konkurs „Nowa Elewacja 2020” Fot. UM Piotrków Tryb.

Już po raz trzynasty w Piotrkowie Trybunalskim organizowany jest konkurs „Nowa Elewacja”. Udział w nim mogą wziąć właściciele budynków, którzy w tym roku wyremontują swoje nieruchomości.

Konkurs, którego pomysłodawcą jest prezydent Krzysztof Chojniak, na stałe wpisał się już w harmonogram rokrocznych miejskich inicjatyw. W konkursie nagrodzono i wyróżniono już kilkadziesiąt budynków, których odnowione elewacje przyczyniły się do poprawy wizerunku naszego miasta.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zakończenie remontu swojego budynku do końca 2020 roku oraz złożenie wniosku wraz z dokumentacją zdjęciową (przed i po remoncie) do Urzędu Miasta do 26 lutego 2021 roku.

Uczestnikami konkursu mogą być inwestorzy, których kamienice usytuowane są w obszarze zawartym między ulicami: al. Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Skłodowskiej-Curie, al. Kopernika, al. Piłsudskiego, oraz w ciągu komunikacyjnym al. 3 Maja.

Oceny wykonanej inwestycji dokonuje komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta. Członkowie biorą pod uwagę: ogólne wrażenie estetyczne po wykonaniu remontu budynku stopień skomplikowania inwestycji, jakość materiałów, wygląd stolarki otworowej oraz kompleksowość prac.

W trzynastej edycji konkursu pula nagród wynosi 30 tys. złotych. Przewidziano trzy nagrody w wysokości odpowiednio: 15, 10 oraz 5 tys. złotych.

Regulamin konkursu oraz wniosek zgłoszeniowy można pobrać w Urzędzie Miasta przy ulicy Szkolnej 28 lub TUTAJ.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków elewacja konkurs
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE