Piotrków Tryb.: totalna metamorfoza SP12 i II LO

Piotrków Tryb.: totalna metamorfoza SP12 i II LO Fot. UM Piotrków Tryb.

Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim przystępuje do modernizacji dwóch piotrkowskich szkół. Całkowitą metamorfozę przejdą budynki: Szkoły Podstawowej nr 12 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.

- Zaplanowane prace mają bardzo szeroki zakres, a remonty obejmą zarówno część wewnętrzną, jak i zewnętrzną placówek. Termomodernizacje przełożą się bezpośrednio na komfort nauki uczniów, pracy nauczycieli i pracowników szkół oraz równocześnie dadzą oszczędności związane z ogrzewaniem i utrzymaniem placówek – mówi wiceprezydent Andrzej Kacperek.

W Urzędzie Miasta ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Postępowanie przeprowadzone jest w formule „projektuj i buduj”, a to oznacza, że zwycięska firma w pierwszej kolejności będzie miała za zadanie przygotować projekty budowlane. Po ich zaakceptowaniu przez magistrackich urzędników firma przystąpi do wykonawstwa.

Zarówno w Szkole Podstawowej nr 12, jak i w II Liceum Ogólnokształcącym zakres inwestycji jest bardzo szeroki.

W „dwunastce” zaplanowano m.in. ocieplenie ścian i remont elewacji, izolację dachu, wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Remont schodów zewnętrznych oraz istniejącego węzła cieplnego wraz z montażem nowego w innej lokalizacji.

- Zwolnione pomieszczenia zostaną zaadoptowane na szatnię – wyjaśniają urzędnicy i dodają, że wyremontowane zostaną wszystkie pomieszczenia w budynku.

- Zaplanowaliśmy malowanie, remont posadzek i sanitariatów, wymianę grzejników oraz wymianę wewnętrznych instalacji elektrycznych – wyliczają.

W II LO również zaplanowano ocieplenie ścian, wymianę okien i drzwi zewnętrznych oraz wykonanie izolacji przeciwwodnej dachu. W projekcie znalazło się także wykonanie izolacji pionowej i poziomej ścian fundamentowych.

Wewnątrz budynku zaplanowano m.in. remont pomieszczeń poprzez ich malowanie, remont posadzek i sanitariatów, naprawę balustrad oraz wymianę wewnętrznych instalacji elektrycznych.

Na nowo zagospodarowany zostanie teren wokół obu placówek oraz zmodernizowane oświetlenie.

Na obu budynkach pojawi się także ważny aspekt ekologiczny – instalacja fotowoltaiczna. To nie tylko inwestycja w poprawę jakości środowiska, ale dodatkowe oszczędności związane z poborem energii elektrycznej.

Oferty w przetargu firmy mogą składać do 13 października, a prace mają się zakończyć do 30 listopada przyszłego roku.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków inwestycja modernizacja sp12 ii lo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE