Piotrków Tryb.: przybędzie parkingów na ul. Broniewskiego

Piotrków Tryb.: przybędzie parkingów na ul. Broniewskiego Fot. UM Piotrków Tryb.

Aż osiemdziesiąt nowych miejsc parkingowych powstanie na modernizowanej ulicy Broniewskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Droga przebudowywana jest na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana.

Modernizacja ulicy Broniewskiego to kontynuacja prac na najmłodszym osiedlu w Piotrkowie, które od 2017 roku nosi nazwę osiedla 800-lecia. Prace budowlane w tym rejonie Piotrkowa trwają od kilku lat. Bloki stawiają tutaj zarówno deweloperzy, jak i miasto. Od kilku lat magistrat systematycznie inwestuje w infrastrukturę na nowo powstałym osiedlu.

- Po uzbrojeniu działek w media, wybudowaniu ulicy Reagana, która połączyła ulicę Sulejowską z Broniewskiego, przyszedł czas na modernizację samej ul. Broniewskiego – wylicza prezydent Piotrkowa Tryb., Krzysztof Chojniak.

Jak podkreślił prezydent na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Krzysztof Chojniak – Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, przy zmodernizowanej ul. Broniewskiego dla mieszkańców oddanych zostanie około 80 nowych miejsc parkingowych.

Przebudowa ul. Broniewskiego realizowana jest na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana. Zakończono już wszystkie prace podziemne, a na dużej części drogi pojawiły się także nowe warstwy asfaltu. Obecnie roboty skupiają się na budowie chodników oraz nowych miejsc parkingowych.

- W ramach inwestycji wybudujemy również ścieżkę rowerową, a całą drogę oświetlą energooszczędne lampy ledowe - podsumowuje Krzysztof Chojniak.

Koszt prac to około 2,4 mln zł, z czego ponad 1,3 mln zł miasto pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja ma zakończyć się jesienią.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków parkingi ulica broniewskiego inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE