Piotrków Tryb. Mieszkania na nowe życie

Piotrków Tryb. Mieszkania na nowe życie Fot. UM Piotrków Tryb.

- Zaczynamy nowe życie – mówili lokatorzy odrestaurowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 16 w Piotrkowie Trybunalskim, którzy odebrali klucze do swoich mieszkań.

Budynek przy ul. Zamurowej 16 to największa i jednocześnie ostatnia z kompleksu trzech odrestaurowywanych kamienic, w których urządzono mieszkania.

Klucze do nowego „M” z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka odebrało dziesięć rodzin. Radości z otrzymanych mieszkań nie kryli nowi lokatorzy.

- Własne mieszkanie to zupełnie nowy rozdział w życiu. Mam nadzieję, że będzie się tutaj dobrze mieszkać – mówił pan Jakub, który będzie mieszkał w jednej z kawalerek, którą urządzono w kamienicy.

Kamienica przeszła kompletną modernizację, od fundamentów aż po dach. Wykonano izolację budynku i jego ocieplenie. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także instalacje: elektryczną i sanitarną. Przebudowano klatkę schodową. Mieszkania urządzono w standardzie „pod klucz”.

- Po przekazaniu najemcom tych lokali możemy podsumować, że w ostatnich latach na Starówce oddaliśmy ponad 100 nowych mieszkań, zarówno w budynkach stawianych od podstaw, jak i w kompleksowo wyremontowanych kamienicach – mówił przekazując klucze prezydent Krzysztof Chojniak i zapowiedział już kolejne inwestycje mieszkaniowe na Podzamczu.

- Ulice Garncarska i Starowarszawska to dwie lokalizacje, na których aktualnie się skupiamy. Przygotowujemy już koncepcję, a kolejnym krokiem będzie dokumentacja techniczna. Tak jak do tej pory część lokali będzie powstawać w systemie TBS, a część będą to mieszkania komunalne o podwyższonym standardzie – wyliczał prezydent Chojniak.

Koszt inwestycji wyniósł 3,5 mln zł, a unijne dofinansowanie na realizację prac wyniosło około 2,1 mln zł.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków nowe mieszkania podzamcze ulica zamurowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE