Piotrków Tryb.: Miasto pomoże gastronomii

Piotrków Tryb.: Miasto pomoże gastronomii Fot. UM Piotrków Tryb.

Piotrkowscy restauratorzy sprzedający alkohol w miejscu spożycia będą zwolnieni z II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych – zapowiedział w piątek (5 lutego) prezydent Krzysztof Chojniak.

Od wielu tygodni trwający lockdown w Polsce bardzo mocno dotyka branżę gastronomiczną. Z pomocą dla branży gastronomicznej i hotelarskiej śpieszy samorząd Piotrkowa Trybunalskiego.

- Przygotowałem projekt uchwały zwalniającej przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży z II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu – poinformował podczas briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak.

- Takie opłaty można uiszczać za cały rok lub w trzech ratach. Przedsiębiorcy, którzy zapłacili za cały rok z góry będą mieli zwracaną wysokość drugiej raty. Natomiast Ci, którzy opłatę uiszczają w ratach po prostu drugiej raty nie zapłacą – wyjaśniał prezydent zaznaczając, że przedsiębiorcy nie będą musieli składać żadnych wniosków.

- Wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni stosownymi pismami - podsumował.

Pomocą objętych będzie 50 podmiotów gospodarczych prowadzących tego typu działalność.

Przygotowana przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka uchwała musi być teraz poddana pod obrady Rady Miasta.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków gastronomia pomoc wsparcie restauratorzy alkohol zwolnienie z opłat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE