Piotrków Tryb.: kolejne inwestycje na osiedlu 800-lecia

Piotrków Tryb.: kolejne inwestycje na osiedlu 800-lecia Fot. UM Piotrków Tryb.

Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim kontynuuje inwestycje w osiedle 800-lecia. Miasto buduje bloki w formule TBS i równolegle przymierza się do rozbudowy sieci dróg na najmłodszym osiedlu w Piotrkowie.

Osiedle 800-lecia to najmłodsze osiedle w Piotrkowie, które cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób szukających swojego nowego „M”. Jest to piękna, zaciszna okolica, położona między Starym Miastem i zbiornikiem Bugaj, wyposażona we wszelkie media, przez ulicę Reagana połączona z ul. Sulejowską. W ostatnim czasie miasto gruntownie zmodernizowało również ulicę Broniewskiego. Te wszystkie zalety powodują, że nowo budowane bloki - zarówno przez dweloperów, jak i przez miasto (TBS) - stały się bardzo popularnym miejscem do życia.

- Mamy już gotową dokumentację na budowę nowej drogi, która połączy ul. Broniewskiego z ul. Wierzejską. Droga będzie w części przedłużeniem ul. Reagana, a za blokami TBS będzie skręcać w stronę zachodnią i łączyć się z ul. Wierzejską tuż przy postawionych tam niedawno blokach Klonowej Doliny – opisuje prezydent Krzysztof Chojniak.

- Droga jest zaprojektowana tak, aby w przyszłości można było dobudowywać do niej kolejne. Dzięki połączeniu Wierzejskiej z Broniewskiego otworzymy kolejne tereny pod inwestycje. W koncepcji mamy już m.in. budowę dwóch nowych bloków w formule TBS - dodaje prezydent i zapowiada, że miasto ubiega się dofinansowanie budowy drogi.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków inwestycje osiedle 800-lecia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE