Piotrków Tryb.: Grota-Roweckiego po remoncie

Piotrków Tryb.: Grota-Roweckiego po remoncie Fot. UM Piotrków Tryb.

Zakończył się remont ul. Grota-Roweckiego w Piotrkowie Trybunalskim. Droga zyskała nową jakość na odcinku, od ul. Dąbrowskiego do ul. Sienkiewicza.

Przebudowa fragmentu ul. Grota-Roweckiego była uzupełnieniem wcześniejszych modernizacji dróg w centrum miasta. W ostatnich latach przebudowane zostały: ul. Dąbrowskiego oraz ul. Sienkiewicza, a na części ul. Grota-Roweckiego, od ul. POW do ul. Dąbrowskiego wykonano nową nakładkę.

Zakończony właśnie remont objął wyłącznie prace drogowe. Wymieniono krawężniki, stare i połamane płyty chodnikowe zastąpiła kostka betonowa. Wykonano nowy zjazd na parking, sfrezowano zniszczony asfalt i w to miejsce wykonano nową nakładkę. Całość zakończyło malowanie oznakowania poziomego.

- To ważna inwestycja, ponieważ w tym jrejonie miasta mamy do czynienia ze sporym ruchem nie tylko samochodowym, ale i pieszym – podkreśla wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego, Adam Karzewnik.

- Przy wyremontowanym fragmencie drogi znajduje się parking, jest hotel, kręgielnia, bar, bank oraz sklep z meblami. Ulica prowadzi także m.in. do dworców PKP i PKS oraz do siedziby Starostwa Powiatowego – wylicza wiceprezydent Karzewnik.

Koszt inwestycji wyniósł około 164 tys. zł.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków inwestycja ulica grota roweckiego remont
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE