Piotrków Tryb.: DPS zamknięty. Potrzebni wolontariusze

Piotrków Tryb.: DPS zamknięty. Potrzebni wolontariusze Fot. UM Piotrków Tryb.

W trosce o bezpieczeństwo pensjonariuszy oraz pracowników DPS placówka została zamknięta do odwołania. DPS szuka wolontariuszy do pomocy. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa szczególną troską otaczamy osoby starsze. W wysokiej grupie ryzyka znajdują się seniorzy przebywający w domach pomocy społecznej. W piotrkowskim DPS niestety w ostatnim czasie doszło do 4 zgonów z powodu COVID-19 (z czego 2 osoby zmarły w szpitalu).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pozostałych mieszkańców oraz kadry dyrekcja DPS w porozumieniu z Urzędem Miasta zwróciła się do SANEPIDu z prośbą o przeprowadzenie badań wszystkim podopiecznym i pracownikom. Wynik pozytywny otrzymało 35 podopiecznych oraz 10 pracowników. Pensjonariusze w większości chorobę przechodzą bezobjawowo i są w stanie dobrym, są też odizolowani od zdrowych podopiecznych.

Obecnie w placówce przebywa 92 mieszkańców, którymi opiekuje się 9 pracowników (są w placówce 24 godziny na dobę) i na kilka godzin dziennie przyjeżdżają 2 pielęgniarki.

DPS jest zamknięty do odwołania. Pracuje kuchnia wraz z administracją, które mają osobne wejścia do budynku. Wszyscy pracownicy przebywają w izolacji, kwarantannie lub dłuższych zwolnieniach lekarskich.

Ze względu na problemy kadrowe zwrócono się o pomoc do organizacji pozarządowych. Pozytywnie odpowiedziało Stowarzyszenie HARC. Mimo wszystko DPS nadal szuka wolontariuszy, którzy pomogą w opiece nad seniorami.

Chętni mogą zgłaszać się poprzez wysłanie maila na adres sekretariat@dompomocypiotrkow.pl

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski dps piotrków koronawirus wolontariusze
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE