Piotrków Tryb.: Blisko 30 ton za dużo…

Piotrków Tryb.: Blisko 30 ton za dużo… Fot. UM Piotrków Tryb.

O tyle za dużo ważyła ciężarówka przewożąca koparkę przez DK 74 w Piotrkowie Trybunalskim. Była również za długa, za szeroka i za wysoka. To nie jedyny nienormatywny transport wykryty przez pracowników ITD.

Inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transport Drogowego przy wykorzystaniu wagi do samochodów ciężarowych, którą miasto zainstalowało przy rondzie Sulejowskim, złapali kolejnych kierowców łamiących przepisy dotyczące tonażu i wielkości pojazdów.

W poniedziałek (30 listopada) transport dużej koparki gąsienicowej inspektorzy zatrzymali na krajowej 74-ce. Zestaw z ładunkiem ważył 67,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Duża masa koparki spowodowała przekroczenie dozwolonego nacisku podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę o 2,75 tony (nacisk wynosił 21,75 tony zamiast 19 ton). Oprócz tego zestaw z ładunkiem był za długi o 1,72 metra, za szeroki o 61 centymetrów i za wysoki o 29 centymetrów.

Nienormatywna ciężarówka w chwili zatrzymania do kontroli jechała bez pojazdu pilotującego. Kierowca nie posiadał też wymaganego w tym przypadku zezwolenia kategorii VII na przejazd pojazdu nienormatywnego po drogach publicznych.

Z kolei na ul. Rakowskiej patrol ITD zatrzymał ciężarówkę przewożącą szeroką konstrukcję stalową. Naczepa z umieszczonym na niej ładunkiem przekraczała dopuszczalną szerokość o 1,36 metra. Konstrukcja z prawej strony wystawała 75 cm poza krawędź naczepy a z lewej 70 cm. W tym przypadku ciężarówka z ładunkiem o takich wymiarach powinna być pilotowana przez dwa pojazdy, a była tylko przez jeden. Kierowca nie okazał wymaganego zezwolenia kategorii VII.

- Oba nienormatywne transporty wstrzymano. Ciężarówki zostały skierowane na wyznaczony parking strzeżony. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. Za stwierdzone nieprawidłowości przedsiębiorcom grożą kary pieniężne – relacjonują inspektorzy ITD.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski itd cieżarówka inspekcja transportu nienormatywny transport waga
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE