Piotrków Tryb.: akustyczne boksy w Mediatece

Piotrków Tryb.: akustyczne boksy w Mediatece Fot. UM Piotrków Tryb.

W Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim pojawiły się nowe elementy wyposażenia budynku. Wśród nich są m.in. akustyczne boksy, które będą służyły jako miejsca „pracy cichej”.

31 grudnia 2020 roku w mediatece zakończono realizację projektu „Mediateka 800-lecia – zakup wyposażenia – etap III”. Dzięki niemu budynek wyposażono w boksy akustyczne oraz stoliki wraz z krzesłami do strefy gier i animacji.

- Boksy, które będą służyły jako miejsca „pracy cichej” dla czytelników oraz meble do prowadzenia zajęć edukacyjnych i animacyjnych bez wątpienia zwiększą potencjał biblioteki i podniosą jej atrakcyjność. Tego typu wyposażenie usprawni organizację pracy zarówno dla użytkowników jak i pracowników biblioteki – mówi Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Jak podkreśla dyrektor Wojtczak zadanie stanowiło jednocześnie kontynuację dotychczas realizowanych działań zmierzających do wyposażenia biblioteki, tak aby stała się miejscem nowoczesnym nie tylko jako budynek, ale i żeby jej wnętrze zapraszało do korzystania z zasobów i bogatej oferty instytucji.

Wyposażenie mediateki o nowe elementy zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski mediateka piotrków boksy cicha praca wyposażenie mediateka 800-lecia akustyczne boksy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE