Pijany kierowca wjechał w policyjny radiowóz zaparkowany przed komendą

Pijany kierowca wjechał w policyjny radiowóz zaparkowany przed komendą Fot. KPP Radomsko

1,5 promila alkoholu w swoim organizmie miał 50-letni kierowca, który spowodował kolizję z policyjnym radiowozem zaparkowanym przed budynkiem komendy w Radomsku. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 16 maja 2022 roku, około godziny 18:20 na parkingu usytuowanym przed komendą.

- Policjant kierujący oznakowanym radiowozem zaparkował pojazd służbowy przed wejściem do budynku. Kiedy dyżurny jednostki przekazywał patrolowi kolejne zlecenie, mundurowi usłyszeli charakterystyczny odgłos świadczący o zderzeniu pojazdów. Natychmiast wyszli na plac, gdzie zobaczyli dwa volkswageny transportery stykające się przednimi zderzakami. Obok pojazdów stał roztrzęsiony mężczyzna. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego zjechał z drogi i uderzył w radiowóz – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Okazało się, że jest to 50-letni radomszczanin. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Ponadto, inne zaparkowane tam pojazdy nie zostały uszkodzone.

50-letni mieszkaniec Radomska trafił do policyjnego aresztu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Policjanci już zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo będzie zobligowany do naprawienia szkody, jaką wyrządził.

Od początku 2022 roku na terenie powiatu radomszczańskiego policjanci zatrzymali 50 nietrzeźwych kierujących pojazdami, a w ciągu kilku ostatnich dni aż 13-stu.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kolizja pijany kierowca radiowóz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE