Pijany 72-latek wjechał w karetkę pogotowia

Fot. KPP Radomsko

W środę, 6 września 2023 r. ok. godz. 15.50 na ul. Brzeźnickiej w Radomsku doszło do kolizji. Pijany kierowca wjechał w karetkę pogotowia.

- Kierujący pojazdem marki Opel 72-letni radomszczanin nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem karetki pogotowia za kierownicą której siedział 44-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Doprowadził do zderzenia z tym pojazdem. Jak się okazało, kierujący oplem był pijany. Miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje Dariusz Kaczmarek, ofocer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 72-latek został również ukarany mandatem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Miejmy świadomość ogromnego zagrożenia w ruchu drogowym, jakie powodują kierowcy, którzy przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie niejednokrotnie stają się sprawcami poważnych wypadków drogowych. Pijani kierowcy to w dalszym ciągu ogromne zagrożenie. Pomimo licznych akcji mających na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego, funkcjonariusze nadal, każdego dnia zatrzymują upojonych alkoholem kierujących – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko policja radomsko karetka kolizja pijany kierowca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE