Pijani kierowcy za kierownicą. Jeden z nich z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Pijani kierowcy za kierownicą. Jeden z nich z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów Fot. zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, 5 marca w Kamieńsku.

- Funkcjonariusze skontrolowali 48-letniego mieszkańca gminy Kamieńsk, który kierował mitsubishi. Mężczyzna ten prowadził samochód, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci ustalili, że ma on sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

48-latek odpowie przed sądem nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie”, ale również za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę, 7 marca. Około godziny 11.20 w Przedborzu policjanci zatrzymali do kontroli 48-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego. Mężczyzna ten w policyjny alkomat wydmuchał 1,6 promila alkoholu.

Za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijani kierowcy zatrzymanie kamieńsk przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE