Pijana kobieta wjechała w motorower. Miała 3,48 promila alkoholu w organizmie i zatrzymane prawo jazdy

Pijana kobieta wjechała w motorower. Miała 3,48 promila alkoholu w organizmie i zatrzymane prawo jazdy

W środę 16 września około godziny 19.30 w miejscowości Maluszyn doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci 41-letnia kierująca samochodem peugeot, jadąc w kierunku Radomska skręciła w lewo wjeżdżając na parking przed sklepem spożywczym. Uderzyła w prawidłowo zaparkowany motorower Romet, w wyniku czego motorower przewrócił się na prawy bok.

Kierująca następnie zaczęła cofać uszkadzając zaparkowany samochód osobowy BMW. Siedzący w BMW pasażer podszedł do kierującej i uniemożliwił jej kontynuowanie jazdy, a następnie wezwał policję.

- Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 41-latka była nietrzeźwa, miała 3,48 promila alkoholu w organizmie. Kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem, prawo jazdy miała wcześniej zatrzymane - mówi Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Sprawca zdarzenia odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Więcej o:
komenda powiatowa policji radomsko maluszyn powiat radomszczański pijana kobieta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE