Pijana 42-latka spowodowała kolizję i o mało nie staranowała przejazdu kolejowego

Pijana 42-latka spowodowała kolizję i o mało nie staranowała przejazdu kolejowego

W czwartek, 23 marca 2023 r., ok. godz. 13:00 przed przejazdem kolejowym na ul. Kraszewskiego w Radomsku doszło do kolizji z udziałem nietrzeźwej mieszkanki powiatu pajęczańskiego.

Kilka minut po godz. 13:00 patrol ruchu drogowego radomszczańskiej komendy policji został skierowany w rejon przejazdu kolejowego na ul. Kraszewskiego w Radomsku. O sytuacji powiadomił pracownik kolei, który wraz z pokrzywdzonym nie pozwolili 42 – letniej kierującej peugeotem odjechać z miejsca.

- Jak ustali policjanci, kobieta jadąc za fordem transitem, nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na jego tył. Chwilę potem kierowca forda zauważył, że siedząca za kierownicą kobieta nie miała zamiaru się zatrzymać i jedzie w stronę zapór kolejowych, które akurat były opuszczane. Mężczyzna zdążył wybiec ze swojego auta i podbiegł do peugeota. Po otwarciu drzwi od razu wyczuł woń alkoholu od kierującej. Pokrzywdzony wraz z pracownikiem kolei dopilnowali, by kobieta nie odjechała w tym stanie, a jej auto przepchnęli na pobocze, by nie utrudniało ruchu – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Po przebadaniu okazało się, że 42 – latka miała ponad promil alkoholu w organizmie.

- W tym stanie jeździła po mieście. Co gorsza tak nieodpowiedzialnym zachowaniem mogła doprowadzić do tragedii, gdyż jechała wprost na opuszczane zapory – zauważa Agnieszka Kropisz.

Za spowodowanie kolizji kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijana kierująca przejazd kolejowy zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE