Pierwsza wygrana RKS Radomsko w nowym sezonie - Radomsko24.pl

Pierwsza wygrana RKS Radomsko w nowym sezonie

W 5. kolejce III ligi w grupie I, pod wodzą tymczasowego trenera Marcina Brysia, drużyna RKS Radomsko, na własnym stadionie (6 września) wygrała z Olimpią Zambrów 2:1.

W sezonie 2019/2020, RKS Radomsko z Olimpią Zambrów zmierzył się tylko raz. W Zambrowie, radomszczanie ulegli wysoko gospodarzom, bo aż 4:1. Jedyną bramkę dla RKS z karnego zdobył wtedy Krystian Wojtczak. Drugie spotkanie w rundzie wiosennej nie odbyło się z powodu epidemii koronawirusa. Niedzielny mecz był więc okazją do rewanżu i wygrania pierwszego spotkania w tym sezonie (dotychczasowy bilans to: 0 wygranych, 3 remisy i 1 porażka).

Już w 13. min. meczu na prowadzenie mógł wyjść zespół gospodarzy. Po solowym rajdzie w polu karnym gości, w słupek trafia Krystian Kolasa. Później, słupek ratuje także RKS Radomsko po strzale zawodnika Olimpii Zambrów. Na chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, w  polu karnym Olimpii, faulowany jest Łukasz Szczepaniak. Sędzia dyktuje rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w lewy róg bramki, umieszcza ją w siatce.

W drugiej połowie do remisu (była 62. min.) doprowadzają zawodnicy Olimpii Zambrów. Strzelcem bramki został Rafał Kalinowski. Gola na wagę trzech punktów w 83. min. zdobywa wprowadzony po przerwie Ernest Warczyk. Drogę do bramki otworzył mu doskonałym podaniem Krystian Kolasa.

Zwycięstwo pozwoliło zawodnikom z Radomska, przesunąć się na 13. miejsce w tabeli. W dorobku mają 6 punktów. Bramki: 5:7.

RKS Radomsko – Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)
Ł. Szczepaniak 42          R. Kalinowski 62
E. Warczyk 83

Olimpia Zambrów: Jakub Bieliński, Shun Shibata, Bartosz Ciborowski, Mateusz Maliszewski, Kamil Zalewski, Marcin Paczkowski, Przemysław Jastrzębski (kpt.) (56′ Mikołaj Napora), Michał Steć, Patryk Malinowski, Rafał Kalinowski (79′ Paweł Tomkiewicz), Dawid Pietkiewicz (84′ Dominik Wasiak).

RKS Radomsko: Krystian Krupa, Konrad Niedzielski (78′ Ernest Warczyk), Cezary Stefańczyk, Łukasz Szczepaniak, Maksim Kventsar, Krystian Kolasa (90′ Damian Siewiera), Łukasz Bocian, Patryk Woźniak, Rafał Babul, Nataniel Balcerzyk, Daniel Kraska (78′ Jakub Rozwandowicz).

żółte kartki: Maksim Kwiencer, Krystian Kolasa, Patryk Woźniak – Marcin Paczkowski, Patryk Malinowski

Legionovia Legionowo – Ursus Warszawa 1:1
Ruch Wysokie Maz. – Polonia Warszawa – przełożony z powodów kadrowych gospodarzy
RKS Radomsko – Olimpia Zambrów 2:1
Lechia Tomaszów – Unia Skierniewice 2:1

rks radomsko kibice rks radomsko rks rks olimpia zambrów rks radomsko olimpia zambrów