Pieniądze z Polskiego Ładu trafią do Radomska i gmin z pow. radomszczańskiego

W poniedziałek, 25 października 2021 r. premier ogłosił listę projektów, które otrzymają dofinansowanie z programu Polski Ład. Są wśród nich inwestycje, które będą realizowane na terenie Radomska i powiatu radomszczańskiego. Poinformowała o tym podczas spotkania z samorządowcami poseł Anna Milczanowska.

W sumie do powiatu radomszczańskiego z programu Polski Ład trafi ponad 130 mln złotych. Najwięcej, bo blisko 30 mln złotych otrzyma Miasto Radomsko.

- Kwota, którą otrzyma Radomsko to największa dotacja, jaką do tej pory pozyskało nasze miasto. Nasz wniosek dotyczy przebudowy i remontu łącznie 35 ulic. Jest to ogromne wsparcie. Wkład własny miasta do realizacji tych inwestycji wynosi około 1,5 miliona złotych, czyli ponad 90 procent środków na realizację tych zadań pochodzić będzie z Polskiego Ładu – zauważył podczas konferencji prasowej prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

- Są to historyczne środki, które wpłyną do miasta i wszystkich czternastu gmin powiatu. Łącznie jest to ponad 130 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na różne zadania, mające służyć mieszkańcom – dodała poseł Anna Milczanowska.

W Radomsku przebudowane zostaną ulice: Obrońców Westerplatte, Kilińskiego, Gerwazego, Pana Tadeusza, Protazego, Szarych Szeregów i Wojskiego. Wyremontowane zostanie również 28 ulic w dzielnicy Kowalowiec: Słowackiego, Orkana Wierzyńskiego, Broniewskiego, Tuwima, Kochanowskiego, Rocha, Kopernika, Heweliusza, Śniadeckiego, Kotarbińskiego, Królowej Bony, Grota Roweckiego, Południowa, Robotnicza, Wróblewskiego, Dzielnicowa, Gołębia, Północna, Kusocińskiego, Wspólna, Warszawska, 11 Listopada, Sadowa, Osiedlowa, Prusa, Matejki oraz Sklepowa. Łącznie wyremontowanych zostanie 11,8 km radomszczańskich ulic.

Pieniądze trafią również do gmin z terenu powiatu radomszczańskiego.

Starostwo Powiatowe w Radomsku złożyło do programu Polski Ład trzy wnioski: na remonty dróg za ponad 30 mln zł i budowę Centrum Rehabilitacyjno-Integracyjnego za 25 mln zł. Te wnioski nie otrzymały jednak dofinansowania. Przeszedł jedynie wniosek na odwodnienie ul. Szkolnej w Borzykowej w gminie Żytno. Koszt tej inwestycji to 500 tys. zł, dofinansowanie opiewa na kwotę ponad 400 tys. zł.

Radomszczańskie Starostwo zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie remontów dróg do kolejnego rozdania rządowego programu. Z kolei wniosek dotyczący budowy Centrum Rehabilitacyjno-Integracyjnego został złożony do wojewody.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański dotacja dofinansowanie projekty inwestycje polski ład
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE