Pianki żeglarskie - czy warto z nich korzystać?

Pianki żeglarskie - czy warto z nich korzystać?

Jeśli zastanawiasz się nad odpowiedzią na tytułowe pytanie to komunikujemy ją od razu - tak, warto i to bardzo. Pianki żeglarskie to bardzo dobrze znany wszystkim żeglarzom element odzieży, idealny na różne warunki pogodowe. Dowiedz się więcej na temat tego rodzaju odzieży żeglarskiej!

Rodzaje pianek żeglarskich

Najbardziej oczywistym podziałem pianek jest płeć i wiek. Ze względu na różnice biologiczne trochę inaczej skonstruowana jest odzież dla kobiet, dla mężczyzn i dla dzieci. Różnią się one krojem, rozmiarem czy przystosowaniem do potrzeb danych grup. Jednak istnieje też bardziej uniwersalny podział bazujący na warunkach atmosferycznych.

Tak więc, możemy wyróżnić kolejno:

• Pianki lekkie stworzone z myślą o dobrych warunkach pogodowych,
• Pianki wykonane z materiałów o wyższych walorach termicznych, idealne przy średnich warunkach pogodowych,
• Pianki Superwarm chroniące nawet przed bardzo niskimi temperaturami powietrza i wody.

Zastanawiasz się, czym się kierować przy wyborze swojej pianki na żagle? Wszystko zależy od trzech czynników: Twoich osobistych preferencji, warunków w jakich żeglujesz i jakości materiałów, z których jest ona wykonana. Przemyśl te kwestie zanim zdecydujesz się na zakup.

Pianki żeglarskie - zalety

Z pianek na żagle warto korzystać z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze, zapewniają one skuteczną ochronę przed niską temperaturą i wilgocią. Po drugie, wiele modeli jest wyposażonych w ciekawe technologie i innowacyjne rozwiązania. Za przykład mogą posłużyć wzmocnienia ze specjalnych materiałów w miejscach szczególnie narażonych na otarcia.

Najlepsza oferta pianek żeglarskich

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju odzieży, przy wyborze pianek warto kierować się jakością. Z tego względu należy ostrożnie wybierać punkt sprzedaży, aby mieć pewność, co do oryginalności i jakości produktu. Miejscem wartym zaufania jest sklep internetowy Sailovnia.

Pianki żeglarskie Sailovnia pochodzą od najlepszych producentów, takich jak ZHIK czy Rooster. Znajdziesz tutaj modele dla kobiet, mężczyzn i dzieci, pianki typu longjohn, pełne kombinezony czy jedynie topy na długi rękaw. Pianki dla żeglarzy Superwarm® posłużą Ci w trudnych warunkach pogodowych, a Microfleece™ są wyposażone w zaawansowany szybkoschnący środek odprowadzający wilgoć. Możesz zdecydować się również na modele Thermaflex i Supertherm. Wybór zawsze należy do Ciebie!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE