PGK w Radomsku zaprasza na ekopiknik

PGK w Radomsku zaprasza na ekopiknik Fot. pixabay.com/ PGK Radomsko

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku zaprasza wszystkich mieszkańców Radomska i okolic do wzięcia udziału w Ekopikniku „Dobre rady na elektroodpady”.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 czerwca w Parku Świętojańskim w godzinach od 15.00 do 18.00.

W programie m.in.: konkursy z nagrodami, animacje na stoiskach wystawców, przedstawienie teatralne dla najmłodszych pt. „Bukiet talentów” w wykonaniu teatru Kultureska oraz koncert zespołu Widawianki.

Podczas Ekopikniku będzie mogli obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy  w wykonaniu druhów z OSP Folwarki oraz pokaz sprzętu i wozów strażackich. Najmłodsi będą mogli zapoznać się z robotami i innymi atrakcjami na stoisku Edu.Klocki. Z kolei fani dwóch kółek uzyskają ekspercką poradę dotyczącą dbania o swoje jednoślady na stoisku Martela Bike.

Impreza jest również okazją do pozyskania informacji na temat możliwości dofinansowania m.in. wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków ze środków zewnętrznych. 

W pikniku wezmą udział goście specjalni, postacie jak z bajki, żywe maskotki - Smarti i Lodzia z Green Team, z którymi będzie można przybić piątkę i zatańczyć.

W parku stanie wielki dmuchaniec - bramka celnościowa z piłkami i zabawą edukacyjną dla dzieci oraz młodzieży, którą przygotowała ekipa Eco Studio ELECTRO - SYSTEM. Będzie też trójkąt recyklingowy od Organizacji Odzysku ELECTRO - SYSTEM przypominający „trójkąt fortuny" i eko quizy z nagrodami, w czasie których zarówno młodsi, jak i starsi w zamian za prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące postępowania z elektroodpadami otrzymają torby recyklingowe, kubeczki, komiksy, magnesy i wiele innych eko gadżetów.

Patronat medialny nad ekopiknikiem objął portal Radomsko24.pl

Więcej o:
radomsko pgk radomsko ekopiknik ekologia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE