PGK w Radomsku może zwrócić część dofinansowania, jeśli mieszkańcy nie przyłączą się do kanalizacji

PGK w Radomsku może zwrócić część dofinansowania, jeśli mieszkańcy nie przyłączą się do kanalizacji Fot. Klaudia Gajda

W czerwcu ubiegłego roku prezes PGK w Radomsku Marek Glądalski podsumował zrealizowany przez miejską Spółkę Projekt Rozbudowy Kanalizacji Sanitarnej w Radomsku. Teraz miejska spółka komunalna przypomina mieszkańcom o podłączeniu się do sieci. Prosi, by nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

Przyłączenie się mieszkańców do sieci to warunek rozliczenia środków z dofinansowania wartej ponad 18 mln zł inwestycji.

- W innym wypadku konieczne może być zwrócenie części dofinansowania, a przecież te pieniądze można wykorzystać na kolejne inwestycje. Liczymy, że do końca roku efekt ekologiczny, czyli osiągnięcie wymaganej liczby podłączeń zostanie zrealizowany, a mieszkańcy będą cieszyć się z tego ułatwienia – apeluje zarząd PGK.

Jeśli apele nie pomogą, będą nakładane kary finansowe. Zgodnie z przepisami, do sieci muszą się przyłączyć wszyscy mieszkańcy, którzy posiadają na swoich posesjach szamba.

Projekt rozbudowy kanalizacji w dzielnicy Wymysłówek oraz części ulicy Krakowskiej objął swoim zasięgiem 600 mieszkańców. Na razie do sieci przyłączyło się zaledwie 266 osób.

Czytaj też: Ponad 18 mln zł na kanalizację. Podsumowanie projektu

Więcej o:
radomsko pgk radomsko kanalizacja apel dofinansowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE