Peelingi do twarzy - jak wybrać najlepszy?

Peelingi do twarzy - jak wybrać najlepszy? Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Peelingi do twarzy powinny stanowić nieodłączny element wyposażenia kosmetyczki. Eksperci polecają, aby stosować je przynajmniej raz w tygodniu, choć ta częstotliwość uzależniona jest od typu cery oraz składu preparatu. Dobrze dobrany peeling usuwa martwy naskórek, wyrównuje koloryt skóry, pomaga w pozbywaniu się zanieczyszczeń. Jak wybrać jeden z wielu kosmetyków, aby odpowiadał wszystkim potrzebom skóry?

1. Peeling do twarzy - dlaczego warto?
2. Rodzaje peelingów
3. Cera o szczególnych potrzebach

Sam peeling do twarzy to nie wszystko... Warto po jego zastosowaniu zaaplikować maseczkę, serum takie jak: https://www.organicseries.pl/kategoria-produktu/twarz/pielegnacja-twarz/serum-do-twarzy/ albo bogaty krem.

Peeling do twarzy - dlaczego warto?

Peeling twarzy to zabieg, który usuwa martwe komórki naskórka oraz niweluje defekty kosmetyczne i niepożądane zmiany skórne. Dzięki temu pobudza krążenie krwi, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i wygładza cerę. Składniki zawarte w kremach czy serach szybciej się wchłaniają i przyspieszają regenerację skóry. Trzeba jedynie pamiętać, że po wykonaniu takiego zabiegu naskórek jest bardziej wrażliwy, dlatego przyda się dodatkowa ochrona przed słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi.

Rodzaje peelingów

Ważne, aby prawidłowo dobrać peeling do potrzeb skóry. Nietrafiony kosmetyk bardziej zaszkodzi niż pomoże. Możesz kupić jeden z kilku wariantów (sprawdź na https://www.organicseries.pl/kategoria-produktu/twarz/zluszczanie/peelingi-do-twarzy/), na przykład:

• peelingi enzymatyczne,
• peelingi chemiczne,
• peelingi mechaniczne.

Peeling enzymatyczny to najdelikatniejszy rodzaj kosmetyku. Działa, rozpuszczając martwy naskórek. Sprawdzi się przy skórze wrażliwej, trądzikowej, ze skłonnościami do pękających naczynek.

Peeling chemiczny natomiast zawiera kwasy. Te przeznaczone do użytku domowego mają nieco niższe stężenie niż peelingi profesjonalne. Peeling mechaniczny z kolei działa dzięki drobinkom fizycznie ścierającym naskórek. Dużą popularnością cieszą się peelingi organiczne: https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/organic-series/peelingi/.

Cera o szczególnych potrzebach

Peelingi należy stosować ostrożniej w przypadku skóry o szczególnych potrzebach - dobrym rozwiązaniem są kosmetyki profesjonalne, na przykład https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/t-derm-series/. Uważać trzeba przy cerze suchej, trądzikowej, naczynkowej, skłonnej do podrażnień. Sięgaj po peelingi nakierowane na te potrzeby.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE