Patriotyczna niedziela w Radomsku

30 maja br. w Radomsku będzie miało miejsce niebanalne widowisko historyczne zorganizowane przez Komendę Hufca Radomsko, Urząd Miasta Radomsko, Muzeum Regionalne w Radomsku oraz Grupę... ››

Patriotyczna niedziela30 maja br. w Radomsku będzie miało miejsce niebanalne widowisko historyczne zorganizowane przez Komendę Hufca Radomsko, Urząd Miasta Radomsko, Muzeum Regionalne w Radomsku oraz Grupę Rekonstrukcyjną Barka.

 

Impreza jest częścią obchodów Roku Konspiracyjnego Wojska Polskiego i ma ona charakter patriotyczny. Wszyscy mieszkańcy miasta będą mogli w tym dniu przeżyć prawdziwą plenerową lekcję historii.

 

O godzinie 15.00 strzałami w centrum miasta rozpocznie się widowisko zatytułowane "Rozbicie aresztu w Radomsku". Będzie to rekonstrukcja scen z akcji oddziału KWP, dowodzonego przesz Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca". W akcji która miała miejsce w nocy z 19 na 20 kwietnia 1946 roku z aresztu w Radomsku uwolniono 57 osób.

 

Od godziny 16.00 w Parku Świętojańskim każdy będzie mógł zwiedzić obóz partyzancki, w którym będzie można zobaczyć jak wyglądała broń używana przez partyzantów. Chętni będą mogli pokonać tor przeszkód oraz przejechać się wojskowym samochodem. Nie zabraknie także wojskowej grochówki.

 

Również o 16.00 w Muzeum Regionalnym w Radomsku odbędzie się wykład dra Piotra Nowakowskiego z Uniwersytetu Łódzkiego pt. Poszukiwanie grobu Warszyca. Badania archeologiczne na terenie poligonu Łódź-Brus.

 

Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali muzyczną niespodziankę. Na scenie w Parku Świętojańskim o godzinie 18.30 rozpocznie się koncert zespołu De Press. Grupa została założona w 1980 roku przez Andrzeja Dziubka. Grają oni energetycznego punk rocka połączonego z melodiami spod Tatr. Zespół znany jest m.in. z przeboju "Bo jo cie kochom".Więcej o:
radomsko rekonstrukcja koncet de press
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE