Paszport Turystyczny Powiatu Radomszczańskiego – wakacyjne narzędzie wspomagające krajoznawczą eksplorację naszego regionu

Paszport Turystyczny Powiatu Radomszczańskiego – wakacyjne narzędzie wspomagające krajoznawczą eksplorację naszego regionu

W każdej gminie Powiatu Radomszczańskiego znajdziemy miejsca, które naprawdę warto chociaż raz w te wakacje odwiedzić. Takie wyzwanie, turystom małym i dużym, rzuca Stowarzyszenie Spot Radomsko. Zbliżające się lato może zaowocować doskonałym poznaniem naszej okolicy. Biorąc udział w wyzwaniu będzie można zdobyć nagrody, bawić się i uczyć w niecodzienny sposób. Paszport Turystyczny ułatwi aktywny wypoczynek w regionie radomszczańskim.

- Chcemy udowodnić, że na miejscu mamy wiele atrakcji i w wolnym czasie, praktycznie bez kosztowo, można zwiedzać, bawić się i poznać okolicę - przedstawiciel Stowarzyszenia Spot Radomsko, Paweł Aulich.

Papier i pieczęć

Paszporty mają formę niewielkiej książeczki formatu A6. Publikację można było otrzymać podczas II ZLOTU TURYSTYCZNEGO POWIATU RADOMSZCZAŃSKIEGO. Do wyczerpania nakładu będą one także dostępne w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Warszyca 4, w Starostwie Powiatowym w Radomsku i w urzędach gmin z terenu powiatu radomszczańskiego.

Pieczątki, które należy zbierać do paszportów będzie można odnaleźć m. in. w urzędach gmin, muzeach. Paszport w Radomsku będzie można podstemplować w Muzeum, w Kamieńsku w Urzędzie Gminy i Miasta Kamieńsk, a w Gminie Dobryszyce w Malutkie Resort.

W przypadku, kiedy dane miejsce będzie zamknięte, nic straconego, wystarczy zrobić sobie zdjęcie „selfie” na tle miejsca z widocznym paszportem i punkt będzie zaliczony. Gmin i pieczątek jest czternaście, a ostatnią – piętnastą zdobyć można przy okazaniu paszportu i odbiorze nagrody w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Warszyca 4.

Gamifikacja

Wykorzystujemy elementy znane z fabularnego świata gier komputerowych w realnym życiu. Szczególnie przy pięknej pogodzie zachęcamy do włączenia się w realną grę, w której trzeba wykonywać misje – udać się do gmin powiatu radomszczańskiego, szukać QR kodów, zaliczać poszczególne etapy, wykorzystywać nie tyle wiedzę, co spryt, orientację w terenie i kreatywnie rozwiązywać zadania. Gra zachęca do czegoś więcej niż pojechania i odhaczenia punktu. Przy okazji, rzecz jasna, poznajemy historię miejsca, odkrywamy je na nowo.

Grywalizacja

Czymże byłaby letnia zabawa bez rankingu zwycięzców, w którym każdy i każda może się znaleźć?

Kto pierwszy, ten może liczyć na nagrody. Zdobyć 15 pieczątek w czasie wakacji może nie być łatwo, ale nic co łatwo przychodzi nie cieszy dużej niż chwilę. 14 QR kodów z minimum 3 zadaniami w każdej gminie. Jest co robić? No właśnie! Chcemy Was zaprosić do zdrowej rywalizacji – bawmy się, zdobywajmy punkty, sięgajmy po nagrody. Kiedy, jak nie w wakacje?

Promocja

Pomysłodawcy projektu zakładają, że projekt będzie rozwijany. Chcą wyznaczać nowe szlaki, którymi będą mogli podążać turyści – np. poznając regionalną kuchnie. W projekt może włączą się także podmioty świadczące usługi komercyjne, bo w końcu atrakcji dla dzieci i dorosłych wciąż przybywa w naszym regionie. Cennym byłoby rozwijanie bazy pytań i realizacja gier miejskich i wiejskich z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji odnoście projektu przeczytać można na stronie internetowej projektu www.paszportturystyczny.pl. Znajduje się tam regulamin gry i odbioru nagród, wykaz miejsc, gdzie można zdobyć pieczątki i znaleźć QR kody do zeskanowania, które przenoszą do zadań w aplikacji, a także poszerzone opisy poszczególnych atrakcji turystyczno-krajoznawczych gmin Powiatu Radomszczańskiego.

Szczegółowych informacji udziela także koordynatorka projektu – Aneta Bogdan, tel. 518 388 128.

Projekt sfinansowany ze środków Powiatu Radomszczańskiego w ramach zadania „Paszport Turystyczny”.
______
SPOT RADOMSKO – stowarzyszenie powstałe w 2020 roku. Głównym celem działalności organizacji jest wykorzystanie potencjału nowoczesnych technologii w rozwiązywaniu lokalnych problemów społecznych. Na swoim koncie ma realizację projektów takich jak: Technior, Spotted Radomsko, Gralnia, SpotRadomsko.pl, WłączONy Senior.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE