Pani Magda nie straci 11 dzieci. Zamieszka z nimi w nowym domu

Mieszkanka Wierzbicy w gminie Ładzice, pani Magdalena może nadal wychowywać swoje 11 dzieci. Sąd Rejonowy w Radomsku uchylił wcześniejszą decyzję o odebraniu kobiecie dzieci i umieszczeniu ich w pieczy zastępczej. O szczęśliwym finale sprawy poinformował goszczący w Wierzbicy wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. I nie była to jedyna dobra wiadomość, jaką przekazał wiceminister pani Magdzie.

Przypomnijmy. Sąd uznał, że w domu pani Magdaleny nie ma warunków do wychowywania 11 dzieci. Jednym z argumentów było również to, że mąż kobiety nadużywa alkoholu.

Po nagłośnieniu tematu przez media, w sprawę zaangażowała się poseł Anna Milczanowska, miejski radny Bartłomiej Biskup, który został pełnomocnikiem rodziny a także wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Wiceminister zwrócił uwagę, że sąd powinien ponownie rozpatrzyć sprawę, ponieważ pojawiły się nowe okoliczności. Mąż kobiety opuścił dom i poddał się leczeniu, natomiast do rodziny zgłosiły się osoby, które zadeklarowały swoją pomoc w polepszeniu warunków lokalowych i bytowych. W czwartek Sąd Rejonowy w Radomsku wydał orzeczenie uchylające wcześniejszą decyzję o odebraniu dzieci. Ostateczny wyrok zapadnie w sierpniu.

- Jest to postanowienie, które wstrzymuje wykonanie wcześniejszych postanowień o odebraniu dzieci. Nie widzę okoliczności, które mogłyby negatywnie wpłynąć na końcowy werdykt sądu. Opinia sporządzona przez specjalistów na temat rodziny jest bardzo pozytywna – mówi pełnomocnik rodziny, mecenas Bartłomiej Biskup.

 

W ciągu ostatnich miesięcy pani Magda oraz jej dzieci otrzymywały pomoc od wielu osób i instytucji.

- Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za okazaną pomoc. Chciałbym też podziękować sędziemu, który wydał orzeczenie, za to, że wziął pod uwagę wszystkie nowe okoliczności – podkreśla wiceminister Michał Wójcik.

A te nowe okoliczności to m.in. fakt, że wszystkie opinie specjalistów przemawiają na korzyść pani Magdy. Poza tym mąż kobiety otrzymał wyrok 7 miesięcy bezwzględnego aresztu za znęcanie psychiczne i fizyczne nad rodziną. Ma też zakaz zbliżania się do niej. Co również bardzo istotne, w najbliższym czasie znacznie poprawią się warunki lokalowe rodziny.

- Mam zapewnienie, również pisemne od prezesa firmy „Budimex”, który zobowiązał się wybudować rodzinie nowy dom. Ma on powstać w ciągu trzech miesięcy. Będzie to budynek, w którym cała rodzina będzie miała doskonałe warunki do życia – poinformował wiceminister Michał Wójcik.

- Pani Magda nie zrobiła nic, co mogłoby przyczynić się do odebrania jej dzieci. Posiada z nimi bardzo silną więź. Równie silna więź jest pomiędzy rodzeństwem. Dlatego bardzo się cieszę, że sprawa ma swój szczęśliwy finał – dodał Michał Wójcik.

Pani Magda, która spotkała się z wiceministrem Michałem Wójcikiem oraz poseł Anną Milczanowsiką nie kryła wzruszenia.

- Bardzo kocham swoje dzieci i zrobię wszystko, by były szczęśliwe. Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie, jakie otrzymałam – mówiła.

Więcej o:
wierzbica 11 dzieci wiceminister sprawiedliwości michał wójcik
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE