[OŚWIADCZENIE] Miejsko-powiatowa koalicja w Radomsku zerwana

[OŚWIADCZENIE] Miejsko-powiatowa koalicja w Radomsku zerwana

Stowarzyszenia Razem dla Radomska oraz Wspólny Samorząd wystosowały oświadczenie, w którym oficjalnie poinformowały o zerwaniu miejsko-powiatowej koalicji z Platformą Obywatelską w Radomsku.

Publikujemy treść oświadczenia

W związku z wczorajszymi doniesieniami prasowymi potwierdzamy, że zakończyła się współpraca z Koalicją Obywatelską w ramach zawartej umowy koalicyjnej.

Pragniemy podkreślić, że powodem zakończenia współpracy nie są różnice poglądowe ani sytuacja polityczna w naszym kraju, gdyż jako stowarzyszenia lokalne zawsze deklarowaliśmy współpracę ponad podziałami politycznymi. Współpraca jednak jest efektywna dopóki da się realizować wspólne cele w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia. Współpraca to również sztuka kompromisu oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań aby skutecznie działać dla dobra mieszkańców naszego powiatu.

Poprawne relacje są potrzebne zawsze i na każdym etapie współpracy pomiędzy samorządowcami. Te relacje zostały w ostatnim czasie naruszone poprzez zawieszenie umowy koalicyjnej przez Koalicję Obywatelską dlatego współpraca w ramach dotychczasowej koalicji dobiegła końca.

Pragniemy podziękować samorządowcom Koalicji Obywatelskiej za wszystkie lata wspólnej pracy, zrealizowane przedsięwzięcia na rzecz naszego miasta i powiatu oraz za wszystkie inicjatywy i działania, które udało nam się wspólnie podjąć.

 

Czytaj też: M. Spólnicka: Prezydentowi Ferencowi zdecydowanie bliżej do PiS

Więcej o:
radomsko koalicja zerwana koalicja oświadczenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE