M. Spólnicka: Prezydentowi Ferencowi zdecydowanie bliżej do PiS

M. Spólnicka: Prezydentowi Ferencowi zdecydowanie bliżej do PiS

Dlaczego powiatowo-miejska koalicja Razem dla Radomska, Wspólnego Samorządu i Koalicji Obywatelskiej przestała w Radomsku funkcjonować? Pytamy o to Magdalenę Spólnicką – szefową powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

- Bo zdecydowanie inaczej się umawialiśmy. Zapisów koalicyjnych należy przestrzegać i dotrzymywać  – odpowiada zdecydowanie Magdalena Spólnicka, szefowa struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie radomszczańskim.

- Członkowstwo naszej partii w koalicji zawiesiliśmy już w lutym tego roku. Powodem było niedotrzymanie ustaleń koalicjanta w sprawie dopłat do ekologicznych źródeł ciepła - komentuje portalowi Radomsko24.pl Magdalena  Spólnicka. 

- Nie zamierzaliśmy i nie chcemy być przybudówką dla ugrupowania Jarosława Ferenca „Razem  dla Radomska”, tylko partnerem. Praca w koalicji polega na dyskusji, wypracowywaniu wspólnych płaszczyzn i porozumień, a nie za bezmyślnym podnoszeniem ręki „za” tym co popiera i akceptuje prezydent – dodaje M. Spólnicka.

Czyli oficjalnie radni Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Radomska i w Powiecie będą teraz ugrupowaniem opozycyjnym? – dopytujemy.

- Tak, bo gołym okiem widać, że prezydentowi Radomska, pani staroście bliżej jest do PiS, Poseł Anny Milczanowskiej czy Antoniego Macierewicza – twierdzi Magdalena Spólnicka.

Roszady na stanowiskach w mieście i powiecie są nieuniknione?

- Tego możemy być pewni. Spodziewamy się na pewno „wymiany” przewodniczących komisji, ale na tym z pewnością się nie skończy – wyjaśnia Magdalena Spólnicka

Pani typy w nowym rozdaniu (nazwiska) – dopytujemy.  

- To już nie do mnie to pytanie - zastrzega Magdalena Spólnicka.

Gościem portalu Radomsko24.pl w piątkowym programie „Staszczyk niezależnie”, 14 maja będzie Łukasz Więcek - przewodniczący Klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta w Radomsku. Emisja programu o godz. 19.45.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko powiat radomszczański koalicja rozpad koalicji
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE