Osłona na duże okno? Poznaj rolety plisowane na wymiar!

Osłona na duże okno? Poznaj rolety plisowane na wymiar!

Duże i przestronne okna to dzisiaj standard w nowoczesnej architekturze. Dają one poczucie przestrzeni i wolności – są także wielkim wyzwaniem dla domowników, zwłaszcza jeśli szuka się osłony wewnętrznej. Rolety plisy na wymiar mogą jednak rozwiązać ten problem już na starcie – opowiedział nam o nich specjalista z serwisu Master.Kalisz.pl.

Czym są rolety plisowane na wymiar?

Większość użytkowników pamięta rolety materiałowe, czyli tradycyjne i bardzo proste osłony do domów i biur. Plisy okienne na wymiar to nowoczesne modele, które poprawiają funkcjonalność i oferują o wiele więcej w zakresie aranżacji wnętrza. Rolety plisowane w trakcie zwijania układają się bowiem jak harmonijka, stąd czasem trafimy na nazwę rolety harmonijkowe na wymiar. Po rozwinięciu rolety zachowuje ona harmonijkową strukturę, co prezentuje się bardzo dekoracyjnie i pasuje do praktycznie każdego typu wystroju wnętrza.

Rolety plisowane na wymiar MASTER

Rolety plisowane na wymiar dla dużych okien?

Modne okna o dużej rozpiętości są doskonałym sposobem na przestronne, jasne wnętrza. Stanowią świetny element wystroju nowoczesnych, modernistycznych aranżacji. Są również wyzwaniem dla domowników w zakresie ich osłonięcia – wielkogabarytowe okna wymagają osłon dedykowanych, robionych na zamówienie. I tu do gry wchodzą tytułowe plisy okienne na wymiar.

Rolety plisy na wymiar pozwalają dowolnie sterować osłoną, tak ku górze jak i ku dołowi. W efekcie możemy przesłonić tylko wybraną część okna, mając kontrolę nad ilością dostającego się do wewnątrz promieniowania świetlnego. Konstrukcja plisy na wymiar pozwala zastosować ten wariant dla naprawdę dużych wnęk okiennych – materiał opiera się na specjalnej rynnie górnej i dolnej, co pozwala długotrwale i bezawaryjnie użytkować ten typ osłony.

Rolety plisowane na wymiar – wszechstronność zastosowań

Warto wiedzieć, że plisy na wymiar można wykorzystywać nie tylko na standardowe kształty i wymiary okien, ale również jako osłony trudniejszych do zagospodarowania wariantów, np. okien trapezowych, okien trójkątnych lub półokrągłych. Ponadto rolety harmonijkowe na wymiar często polecane są przez specjalistów dla osłonięcia okien dachowych, skośnych – problematycznych dla domowników (więcej na Master.Kalisz.pl).

Nowoczesne rolety plisowane na wymiar od Master.Kalisz.pl

Co ciekawe, nowoczesne, wykonane w innowacyjnej technologii rolety plisy na wymiar pozwalają znacząco poprawić komfort domowników. Latem, przy intensywnym nasłonecznieniu zapewniają zdecydowanie większą kontrolę nad tym, ile światła wpada do pomieszczenia. Dodatkową zaletą jest możliwość wybrania plisy na wymiar w technologii blackout, zapewniającej niemal całkowitą izolację przeciw promieniowaniu. Zimą tego typu osłony wewnętrzne mogą oferować dodatkową izolację termiczną i ograniczoną ucieczkę ciepła.

Warto dodać, że rolety plisowane na wymiar doskonale łączą się w modnych kompozycjach z firanami oraz zasłonami – delikatna konstrukcja plisy na wymiar pięknie dopełnia pełne szyku i elegancji pomieszczenia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE