Osłabiony RKS Radomsko przegrywa z GKS Wikielec

Drużyna RKS Radomsko, która wciąż walczy o utrzymanie w III lidze w grupie I, grała 5 czerwca, na wyjeździe z GKS Wikielec. Podopieczni Roberta Szwarca to spotkanie przegrali 2:0.

Do meczu z Wikielcem, piłkarze RKS Radomsko przystępowali, znając już wyniki najgroźniejszych rywali w walce o utrzymanie w III lidzie w grupie I. W czwartek 3 czerwca, Broń Radom wygrała na wyjeździe z Błonianką Błonie 1:3, Sokół Aleksandrów również na wyjeździe pokonał Ruch Wysokie Maz. 0:1, a w piątek (4 czerwca) Concordia Elbląg wygrała u siebie z KS Kutno 4:2. Dodajmy, że dwa ostatnie mecze ligowe RKS zagra na wyjeździe z Bronią Radom i u siebie z Concordią Elbląg. Zatem sobotnie spotkanie z GKS Wikielec miało kluczowe znaczenie dla tej części tabeli w perspektywie walki o utrzymanie w III lidze.

W poprzednich kolejkach, GKS Wikielec przegrał z Błonianką Błonie 0:1 i zremisował 4:4 z KS Kutno. W ostatnich trzech spotkaniach RKS wygrał dwa spotkania i ostatni mecz zremisował 2:2 u siebie z Lechią Tomaszów.

W drodze do Wikielca, położonego w woj. warmińsko-mazurskim, tuż obok Iławy, piłkarze RKS Radomsko zatrzymali się we Włocławku na przepięknym obiekcie Ośrodek Sportu i Rekreacji Włocławek. Mieli tam okazję do treningu i zregenerowania sił przed dalszą podróżą.

W pierwszej połowie kibice w Wikielcu bramek nie obejrzeli. Zobaczyli natomiast czerwoną kartkę dla zawodnika RKS, Wiktora Śmigielskiego w 12. minucie gry.

Druga połowa to przewaga gospodarzy, którzy w 52. min. po strzale z rzutu karnego obejmują prowadzenie. Autorem bramki był Michał Jankowski. Następną bramkę gospodarzy strzela Patryk Szczepański i RKS Radomsko przegrywa spotkanie ostatecznie 2:0.

Sytuacja w tabeli radomszczańskiej drużyny nie jest ciekawa. Na dwie kolejki przed końcem sezonu plasują się na 17. miejscu co na tę chwilę oznacza spadek.

- Niestety przegrywamy mecz. Przed nami jeszcze dwa bardzo ciężkie spotkania. Pamietajmy wszyscy, że awans do III ligi wywalczyliśmy dopiero w ostatnim spotkaniu, teraz walka o utrzymanie też może tak wyglądać. Gramy do końca - skomentowali mecz działacze RKS.

GKS Wikielec - RKS Radomsko 2:0 (0:0)