6 stycznia w kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana potocznie świętem Trzech Króli. W tym dniu w ponad 660 miastach, w tym również w Radomsku odbył się tradycyjny Orszak Trzech Króli.
XI Radomszczański Orszak Trzech Króli rozpoczął się w piątek, 6 stycznia 2023 r., mszą św. odprawioną o godz. 11.30 w Kolegiacie św. Lamberta. Po nabożeństwie orszak wyruszył do kościoła NMP Królowej Polski. W orszaku szli: dzieci, młodzież i dorośli, przedstawiciele szkól, urzędów i instytucji.
Wyniki konkursu na charakteryzację orszakową:
I - PSP 3 w Radomsku
II - PSP 2 w Radomsku
III - PSP 4 w Radomsku
Wyróżnienia przyznano uczniom z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, PSP 7, PSP 8, PSP 9 oraz PSP 10.
Organizatorami wydarzenia w Radomsku byli: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 oraz parafia św. Lamberta.
Od stuleci Święto Trzech Króli nieodmiennie wiąże się z tradycją wystawiania jasełek oraz tzw. widowisk herodowych. Początkowo były one znane we Włoszech, później we Francji. W średniowieczu rozpowszechnili je franciszkanie. Legenda głosi nawet, że tradycję wystawiania jasełek (tak jak i budowę szopek bożonarodzeniowych) zapoczątkował sam św. Franciszek z Asyżu. W Polsce jasełka wystawia się od kilkuset lat. Jasełka to inaczej „przedstawienia o Bożym Narodzeniu” – ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób. Barbara Ogrodowska w „Polskich obrzędach i zwyczajach dorocznych” zaznacza, że w jasełkach występowały zarówno postacie znane z Biblii – Święta Rodzina, Trzej Królowie, Herod, jak i swojscy pastuszkowie noszący polskie imiona – Kuba, Bartosz, Wojciech, Maciek.