Olimpijskie srebro wylicytowane. Zwycięzcą akcji charytatywnej została sieć sklepów Żabka

Olimpijskie srebro wylicytowane. Zwycięzcą akcji charytatywnej  została sieć sklepów Żabka Fot. Facebook/Maria Andrejczyk

Kilka dni temu informowaliśmy, że Maria Andrejczyk, srebrna medalistka w rzucie oszczepem na IO w Tokio, wystawiła swój medal na licytację dla Miłosza Małysa. Wczoraj wieczorem przekazała ona za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że olimpijska nagroda ma już nowego właściciela - została nim sieć sklepów spożywczych Żabka.

Medal został wystawiony na aukcję za 200 tys. zł. Kilkaset tysięcy złotych na konto zbiórki wpłacili jej fani, natomiast licytację wygrała firma Żabka. 

- W piątek otrzymałam tę wspaniałą informacje, a z racji faktu, że Wy kochani już zdziałaliście cuda i wspólnymi siłami wpłaciliście więcej niż równowartość początkowej kwoty medalu na konto Miłoszka- zdecydowałam się zakończyć licytacje, by nasz Miłosz jak najszybciej otrzymał całą kwotę i mógł wylecieć do USA - napisała lekkoatletka na swoim profilu na Facebooku.

Czytaj także: Staszczyk niezależnie. „Waleczny” Miłek czeka na ratunek

Żabka zapewniła natomiast, że olimpijskie srebro pozostanie przy wicemistrzyni z Tokio. Pieniądze z licytacji trafią na konto zbiórki, co pozwoli Miłoszowi Małysowi rozpocząć leczenie w Stanach Zjednoczonych. Do końca pozostało 10 dni, a rodzinie nadal brakuje ok. 155 tys. zł - warto więc rozważyć wsparcie Miłka.

Więcej o:
miłosz małysa pomoc medal igrzyska olimpijskie żabka licytacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE