Odpowie za produkcję nielegalnego alkoholu

Odpowie za produkcję nielegalnego alkoholu Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci zabezpieczyli elementy aparatury do wyrobu tak zwanego bimbru, a także 126,5 litra gotowego już produktu. Nielegalny „punkt produkcyjny" funkcjonariusze ujawnili w miejscu zamieszkania 65-latka. Za wyrabianie alkoholu bez zezwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia jej do roku.

15 grudnia 2022 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zweryfikowali swoje podejrzenia, dotyczące nielegalnej działalności prowadzonej w domu przez mieszkańca powiatu.

-Ich wcześniejsze ustalenia okazały się trafne. Przeszukując pomieszczenia gospodarcze na terenie posesji 65-latka stróże prawa odnaleźli elementy aparatury do wyrobu bimbru. Zabezpieczyli także 147 szklanych butelek wypełnionych już gotowym wyrobem alkoholowym. Na miejscu pracował technik kryminalistyki wykonując oględziny, zebrano materiał dowodowy, zabezpieczono łącznie 126, 5 litra nielegalnego alkoholu- komentuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie.

65-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego wkrótce usłyszy zarzuty z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Za wyrabianie alkoholu bez zezwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Więcej o:
Odpowie za produkcję nielegalnego alkoholu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE