Od marca działalność MDK Radomsko będzie częściowo zawieszona. Powód? Remont sali widowiskowej

Fot. Klaudia Gajda

Już jutro w Miejskim Domu Kultury ma odbyć się podpisanie umowy na dofinansowanie generalnego remontu sali widowiskowej. Zainstalowane zostaną nowe, wygodniejsze fotele i lepsze oświetlenie sceniczne, a sama sala po renowacji stanie się bardziej przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Z tego też powodu działalność MDK Radomsko prawdopodobnie zostanie częściowo zawieszona na kilka miesięcy po feriach zimowych.

O pozyskaniu dofinansowania na remont sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury Jarosław Ferenc poinformował dziennikarzy 16 sierpnia podczas konferencji prasowej. W ramach projektu „Miejski Dom Kultury w Radomsku - projekt nowej przestrzeni dla kultury” wyremontowane mają zostać piwnice (etap I) i sala widowiskowa (etap II).

Zobacz też: Sala widowiskowa MDK zyska nowe oblicze

W poniedziałek oficjalnie podpisana zostanie umowa w sprawie dofinansowania etapu II inwestycji. W jej ramach przewidziano m.in. wymianę foteli, oświetlenia i wentylacji, modernizację pomieszczenia (w tym lepsze dostosowanie go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami) oraz roboty instalacyjne związane z akustyką i projekcją kinową. Zakupione zostaną też urządzenia do streamingu.

Pierwsze prace mają się rozpocząć w marcu, w związku z czym działalność domu kultury zostanie częściowo ograniczona po feriach zimowych. Prace w piwnicach i na sali widowiskowej mają być prowadzone równocześnie, a ich zakończenie jest planowane na końcówkę 2022 r.

- Robimy wszystko, aby w marcu ruszył remont sali widowiskowej i zaległy remont piwnic. Na kilka miesięcy będziemy musieli zawiesić naszą działalność, chociaż po słowie „zawiesić” stoi znak zapytania. Będziemy szukali innych form, innych miejsc, gdzie będziemy mogli działać i szerzyć kulturę – mówi Krzysztof Zygma, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Całkowita wartość zadania to blisko 3 mln zł, a kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego wynosi ponad 2 mln zł (85% kosztów).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
mdk radomsko miejski dom kultury w radomsku miejski dom kultury sala widowiskowa remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE