Sala widowiskowa MDK zyska nowe oblicze

Sala widowiskowa MDK zyska nowe oblicze Fot. Klaudia Gajda

W poniedziałek, 16 sierpnia podczas konferencji prasowej zorganizowanej w MDK w Radomsku prezydent Jarosław Ferenc poinformował, iż miastu udało się pozyskać dofinansowanie na modernizację sali widowiskowej domu kultury.

Projekt pn. „Miejski Dom Kultury w Radomsku - projekt nowej przestrzeni dla kultury - etap II” zakłada modernizację sali widowiskowej, w tym sceny, widowni, widowni na balkonie, zespołu pomieszczeń operatorni oraz pomieszczenia techniczno-użytkowego.

W jego ramach przewidziano:
- roboty budowlane związane z modernizacją i przebudową wewnętrzną sali kinowej wraz z zespołem pomieszczeń - w tym wymiana foteli,
- modernizację instalacji wentylacyjnej i ogrzewania,
- roboty instalacyjne związane z oświetleniem sali i scenicznym,
- roboty instalacyjne związane z akustyką i projekcją kinową,
- dostawę i montaż nowego oświetlenia przeszkodowego,
- roboty instalacyjne branży sanitarnej,
- dostawę i montaż trawersu oświetleniowego wraz z parkiem oświetleniowym LED.

Dodatkowo zakupione zostaną urządzenia do przesyłu streamingowego.

Placówka zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez pętlę indukcyjną umieszczoną w sali widowiskowej oraz holu, a także sprzęt do audiodeskrypcji.

Dzięki modernizacji sali widowiskowej MDK stanie się miejscem nowoczesnym i atrakcyjnym oraz bardziej dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, co zwiększy ich dostęp do oferty kulturalnej. Placówka zwiększając dostępność oraz ofertę programową włączy w działania kulturalne nowe osoby – w szczególności w odniesieniu do cudzoziemców i osób z niepełnosprawnościami. W wyniku modernizacji sali widowiskowej możliwe będzie więc wdrożenie nowej oferty kulturalnej o zasięgu ponadregionalnym.

Całkowita wartość zadania to blisko 3 mln zł, a kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego wynosi ponad 2 mln zł (85% kosztów kwalifikowanych).

Zamierzeniem miasta jest, aby realizacja etapu I i II projektu, czyli modernizacja piwnic oraz sali widowiskowej odbywała się równolegle. Planowane zakończenie obu zadań to koniec 2022 r.

- Jeśli chodzi o piwnice, to obecnie jesteśmy na etapie poprawiania dokumentacji projektowej i chcemy jesienią ogłosić przetarg. Zakładamy, że niestety koszt piwnic będzie większy niż to wynikało z pierwszego przetargu, dlatego że już wiemy trzeba będzie zrobić dodatkowe uszczelnienie murów – mówił prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Więcej o:
MDK Radomsko Remont sali widowiskowej MDK Radomsko MDK remont sali dofinansowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE